Poledinės žūklės pasaulio čempionatas 2011

Tai yra pirma informacija, kurią mums pateikė mūsų konsultantas, Latvijos sportinės žūklės federacijos prezidentas Janis Stikuts, kuris vadovaus Latvijos delegacijai CIPS VIII Pasaulio čempionate žvejojant avižėle.

2011 metų Pasaulio poledinės žūklės čempionatas vyks aštuntą kartą ir pirmą kartą Ukrainoje. Jis vyks vasario 5-6 d.d. ant Pečenego užtvankos ledo (Печенежское водохранилище), Martovo kaime, Charkovo srityje.
Šalys, kurios deleguoja savo atstovus į čempionatą - JAV, Lenkija, Ukraina, Rusija, Latvija, Čekijos Respublika, Estija, Lietuva, Kazachstanas, Švedija, Baltarusija, Moldova, Suomija ir Bulgarija.
Nacionalinė Moldovos Respublikos komanda pirmą kartą dalyvaus pasaulio poledinės žūklės čempionate.
Leiskite man priminti apie 2010 metų pasaulio čempionato nugalėtojus JAV Raynlenderio  mieste. Pasaulio čempionas Mike Boedeker (JAV), sidabro medalis - Folke Andersson (Švedija), bronzos - Tomasz Nishtal (Lenkija). Komandinėje įskaitoje prizininkai išsirikiavo sekančiai: JAV, Lenkija ir Rusija.

Apie pasaulio čempionato vietą.


Pagal planą, varžybos vyks Pečenego užtvankoje, Martavo kaime, 60 km nuo Charkovo. Dalyviai bus apgyvendinti poilsio centre "Elat" tame pačiame kaime, netoli tvenkinio.
Pečenego užtvankos ilgis apie 65 km. Didžiausias plotis 3 km. Paviršiaus plotas (apie 87 km²). Vidutinis gylis apie 4,5 - 5 m, maksimalus iki 24 m. Tvenkinys yra vos ne labiausiai lankomos vandens telkinys Charkovo regione. Jos pakrantėse daug jachtų klubų, poilsio ir sveikatingumo centrų. Vaizdingos tvenkinys, turtingas didelėms ir mažoms įlankomis. Jo krantai beveik visur juosiami mišku. Dešinys krantas yra padengtas pušynais, švelniai nuožulnus, su daugybe mažų intakų, o kairysis išraižytas daubomis ir ąžuolų miškais.
Užtvankoje gausu dugno perkritimų, nelygumų bei duobių.
Tvenkinys pasižymi aukštu žuvingumu. Jame gyvena apie 30 rūšių žuvų. Daug ešerių, starkių, karšių, kuojų, plakių, meknių. Aukštupyje ir dideliuose srauniuose sąsiauriuose pasitaiko šapalų, salačių. Nuolat įžuvinama karpiais, amūrais, plačiakakčiais bei margaisiais upėtakiais. Pagrindiniai sportinės žūklės laimikiai - aukšlės, kuojos, karšiai, plakiai, ešeriai, pūgžliai. Pagrindiniai masalai – uodo trūklio bei musės lervos.
Orų prognozę varžybų dienomis galima matyti iš grafiko, kuriame rodoma temperatūra, kuri buvo 2010 metų vasario mėnesio pradžioje. Prognozuojama varžybų dienomis nuo -10 iki -14 laipsnių šalčio. Be to, vasario mėnesį, paprastai būna ramus, mažo debesuotumo oras, galimi šiek tiek sniego pavidalu kritulių.

Ledas pirmoje vasario mėnesio pusėje dar stabilus, šiame regione ežerų ledo storis paprastai svyruoja nuo 20 iki 30 cm.

Išvakarėse atlikęs čempionato vietos patikrinimą FIPSed prezidiumo narys Igoris Chinyakov pateikė sekantį įvertinimą.

“Iš savo patirties organizuojant žiemos pasaulio čempionatus, galiu pasakyti, kad apskritai ryšys „vandens telkinys – bazė“ beveik idealus žiemos čempionatui. Visų pirma, pakankamai arti stambios geležinkelio stoties ir tarptautinio oro uosto. Antroji, tvenkinys yra gana sportiškas, bent jau tas ruožas, kurį pasiūlė Organizacinis komitetas dviems etapams. Nėra "paslėptų pavojų", tokių kaip Amerikos standartai iki 25 žuvų vienam gyventojui. Žuvys, kiek aš mačiau, sausio 19-osios rytą (buvo šaltukas dieną -15ºC ir -20ºC naktį), gana aktyvios, džiugino savo dydžiu ešeriai, o ir kuojos retkarčiais kibdavo. Zonų apribojimai, kuriuos pastatė organizatoriai, buvo savo vietose. Ledas buvo apie 20 cm, tai esant tokiam orui, manau, per kelias dienas sustorės. Šiek tiek toliau nuo kranto, iš po ledo kilo vanduo, bet tai ne kliūtis. Varžybų vieta netoli automagistralės ir ji gali būti aiškiai matoma nuo kelio, kas yra gerai siekiant pritraukti žiūrovus. Organizacinis komitetas turi idėją -. pakelėje iškelti visų, varžybose dalyvaujančių komandų valstybines vėliavas.

Kas liečia gyvenimo sąlygas, tai jos pilnai priimtinos. Žinoma, tai nėra lenkų super viešbutis Mikołajkuose (2007) ir ne baseinas, kaip ir JAV (2010), bet man atrodo, kad tai nėra svarbiausia pravedant poledinės žūklės varžybas. Gyvenamieji kambariai dalyviams yra gana patogūs, o dar svarbiau, kad visos komandos bus patalpintos kompaktiškai vieno pensionato teritorijoje, ir be dalyvių, teisėjų ir organizacinio komiteto, nebus pašalinių žmonių. Na o publikos visi lauksime prie varžybų zonų. Dalyvio išlaidos vienam asmeniui (su visomis paslaugomis) yra gana demokratiškos ir turėtų būti patrauklios užsieniečiams. Manau, kad didelio komforto nebuvimą visiškai kompensuos organizatorių šilumą bei svetingumas. Atskira aikštelė yra užtraukta tentu. Ten visai įmanoma įrengti svėrimo kambarį su įrengtomis sėdimomis vietomis žiūrovams. Taigi bus ne blogiau nei JAV, jei nekils vasario pūga. Žinoma, norėtųsi varžybų atidarymo ir uždarymo ceremonijoms šiek tiek didesnių patalpų, pavyzdžiui kaip Lipecko (2008), bet lyginant su pernai Amerikoje ar Lenkijoje (2009), kur dalyviai buvo įsikūrę tarp valgymo stalų, dabar bus visai normalu. Trūkstant valgykloje sėdimų vietų, kad tilptų visi tuo pačiu metu, maitinimas bus dviem pamainom, kur pirmenybė bus teikiama sportininkams. Svečių namai gražioje vietoje, apsupti pušyno, viskas yra labai arti vandens telkinio, tad dalyviai bus pristatyti ant ledo per 5 minutes. Džiaugiuosi dėl registruotų komandų skaičius. Atrodo jų bus 14, kas gali būti rekordu poledinės žūklės čempionatams. Tuo įdomesnė bus kova.“

Janis Stikuts
25. 01. 2011 metai
Ryga

Atgal     Spausdinti