Aštrus kabliukas išsaugo masalo natūralumą

Aštrus kabliukas išsaugo masalo natūralumą
Vasarį žuvys tampa labai įnoringos, todėl dažniausiai masalais susigundo nedideli egzemplioriai

Meškeriotojai dažnai sako, kad vasario žuvis – pūgžlys, tačiau tiksliausiai vasarį meškeriojimo situaciją apibūdina sezoninis dėsningumas, jog šį mėnesį žuvų kibimas labai permainingas ir vangus? Vasarį meškeriotojai teisinasi, kad žuvys tampa labai išrankios masalams. Ypač tai pastebima, kai pradedame versti antrosios vasario pusės kalendoriaus lapelius, tačiau yra ir kitokių nuomonių – masalus reikia patiekti labai kruopščiai, kad jie žuvims atrodytų natūralūs ir žadintų apetitą. Tada yra šansų tikėtis ne tik smulkmės, net ir stambių žuvų kibimo.

Dėsningumas ar atsitiktinumas


Daugelis patyrusių meškeriotojų vasarį žuvų gaudymą nuo ledo laiko laimės dalyku ir teigia, kad sumeškerioti stambų karšį, ešerį ar kuoją šį mėnesį dažniausiai pavyksta atsitiktinai. Pasak patyrusio Dūkšto ežero meškeriotojo Juozo Simanavičiaus taip yra todėl, kad didžiosios žuvys vasarį – labai įnoringos ir, kada jos kibs, prognozuoti įmanoma tik apytiksliai. Tačiau situacija nėra beviltiška, nes mūsų krašto ežeruose ir vasaris – tinkamas meškeriojimui mėnuo, tačiau reikia žinoti kelis dalykus ir jų laikytis.

Patyręs meškeriotojas nepataria jaukinti karšių ir kitų karpinių žuvų sočiais jaukais, susidedančiais iš augalinių produktų. Karpinės žuvys žiemą visiškai nustoja maitintis augaliniu maistu, nes šiuo metų laiku jiems reikalingas maistas, kuriame gausu baltymų, o tai – gyvūninės kilmės maistas – kirmėlaitės, vabzdžių lervos. Todėl žiemą geriausias ir universaliausias karšių, plakių ir kuojų masalas – uodo trūklio lervos. Karšį galima suvilioti ir slieko gabalėliu, musės lerva, tačiau puokštelė, susidedanti iš 4-5 trūklio lervų, tinkamai užvertų ant kabliuko – geriausias variantas.

Tinkamai užverti


Kamsan B980 kabliukai
Ypatingai aštrūs Kamasan B980 serijos kabliukai turi “round” tipo formą ir labai tinka lituoti į avižėles

Turbūt pastebėjote, kad J.Simanavičius pabrėžia, jog trūkliai ant kabliukų turi būti užverti tinkamai, o ką tai reiškia? Žuvims patraukliausi yra natūraliai atrodantys, pageidautina, judantys ir apetitiškai kvepiantys masalai. Uodo trūklio lerva – gležnas masalas. Neatsargiai dūrei kabliuku ir rubino spalvos turinys ištekėjo iš lervos pilvuko. Lerva tapo balkšva, subliuškusi. Tiksliau iš jos liko tik odelė, kuri apdumia akis tik labai alkanoms žuvims, kai jos kimba be atodairos. Normaliomis sąlygomis uodo trūklio lerva apetitiška atrodo žuvims tik tada, kai ji žaižaruoja rubino spalvos ir nebliuškusi.

Kad ji taip atrodytų ant kabliuko, būtina geluonimi perverti trūklio lervą ties galva, tačiau to nepavyks padaryti ne tik todėl, kad sudrebės ranka, bet ir todėl, kad kabliukas pasitaikys bukas. Meškeriojimui žiemą uodo trūklio lervomis tinkami tik tie kabliukai, kurių geluonys – aštresni už adatų smaigalius, o tokie – anaiptol ne visi. Jau antrą dešimtmetį meškeriojimui žiemą naudoju „Kamasan“ kabliukus bei avižėles, į kurias įlituoti tik šie kabliukai. Tokių avižėlių galima rasti tik „Salmo“ kompnaijos asortimente, o ir minėti kabliukai mūsų meškeriotojams prieinami tik „Salmo“ parduotuvėse.

„Kamasan“ kabliukai gaminami nedidelėmis partijomis pagal užsakymus, todėl jų kokybė net japonų masteliu vertinama labai aukštai. Šių kabliukų gamoje tinkamiausi meškeriojimui uodo trūklio lervomis – „round“ tipo B 980 serijos bei „kirby“ tipo  B 651 serijos kabliukai.  Šie kabliukai kaldinami pačių mažiausių dydžių 18-20 numerio, o tokių numerių dažnai prireikia meškeriojant net ik trūklio, bet ir musės bei kiečio kandies lervomis. Tačiau tokio dydžio kabliukus rekomenduočiau tik tomis dienomis, kai kimba labai prastai, o kitais atvejais parankesni – 12, 14 ir 16 numerio kabliukai. Minėti „Kamasan“ kabliukai tokie aštrūs, kad persmeigus lervą, neištrykšta nė lašelis rubininio turinio. Antra, lerva ilgai išsilaiko nesubliuškusi ir nugramzdinta į gelmę. Štai tas dalykas, J.Simanavičiaus, žodžiais ir vadinasi tinkamai užvertu masalu.

Kamasan B651 kabliukai
Kamasan B651 serijos kabliukus Dūkšto meškeriotojai vadina vienais geriausių kuojų meškeriojimui plūdinėmis meškerėlėmis

Viktoras Armalis

Atgal     Spausdinti