Žvejybos Europoje laukia reformos

Žvejybos Europoje laukia reformos

Europos parlamentas pritarė didelėje gelmėje gyvenančių žuvų rūšių apsaugos priemonių paketui, kuris pakeis verslinės žvejybos tvarką šiaurės rytų Atlante.

Kas įeina į giliavandenių žuvų apsaugos priemonių paketą? Pirma, bus žymiai sumažintas vadinamojo priegaudžio, kurį sudaro gilavandenių žuvų rūšys, kiekis, o žvejybos kvotų patvirtinimas ir skirstymas bus atliekamas, remiantis kruopščiais moksliniais tyrimais. Europos parlamentas taip pat pritarė giliavandenių (bentosinių) ekosistemų apsaugos priemonėms: dabar bus privalomas verslinės žvejybos pasekmių giliavandenėse jūrų zonose vertinimas. Jei mokslininkai nustatys, kad bentosinės ekosistemos pažeidžiamos ar gali tokiomis tapti, tose zonose verslinė žvejyba bus draudžiama. Galutinis rekomendacijų sąrašas bus suderintas ES žvejybos ministrų taryboje.

Vis dėlto parlamentarai nebuvo tokie vieningi, kaip balsuodami prieš mėtines ir plonas cigaretes, ir jiems nepavyko susitarti dėl tralavimo ir žiauninių tinklų naudojimo giliavandenėse vandenyno zonose. Lobistai neslepia pasitenkinimo, kad susipriešinimui šiais klausimais lemiamą įtaką padarė, jų vykdyta agresyvi kompanija, nukreipta pasiekti, jog nebūtų apkarpytos giliavandenio tralavimo kvotos ir zonos arba šios žvejybos rūšys nebūtų iš viso uždraustos. Prieš tralavimą pasisakė 326 europarlamentarai, už – 342, nors giliavandenis tralavimas ir didelėje gelmėje naudojami žuviniai tinklai šiandien laikomi pačiais destruktyviausiais verslinės žvejybos būdais. Kadangi iš pradžių Europos Komisijos pasiūlytas draudimas traluoti buvo palaikytas Europarlamento ekologijos komitete, buvo manoma, kad tausojantis požiūris į žuvų išteklius šį kartą nugalės, tačiau prieš stojo Europarlamento žvejybos komitetas ir galingos lobistų pajėgos. Rezultatas – tralavimo draudimas atidėtas.

Salmo.lt inf.
2014-07-08

Atgal     Spausdinti