Viksinčios uodegėlės labiau erzina

Lucky JohnBallist
Lucky John Ballsit guminukus, kurių uodegėlės dideliu tempu virpa rekomenduojama naudoti aktyviai medžiojančių ešerių viliojimui

„Drop-shot“ kinkiniams komponuoti naudojami dvejopi 3-5,5 cm mikroguminukai – vieni žuvytės formos, o kiti primena kirmėlaitę su laiba uodegėle. Nors daugelis spiningininkų naudoja tiek vienus, tiek kitus guminukus, tačiau žuvelės formos masalai labiau tinka gundyti pasaloje tūnančius ešerius, o aktyviai medžiojančius – kirmėlaitės.

Šią tendenciją spiningininkai pastebi jau seniai. Nuo pat to laiko, kai greta klasikinės formos tvirterių su kirmelaičių tipo korpusais atsirado minkštieji spiningo masalai – mailiaus imitacijos, tačiau ypač akivaizdu tai tapo, kai ešeriams vilioti pradėti naudoti tokie guminukai kaip Lucky John Pro Series, turintys skonį ir kvapą. Kadangi tokie masalai – ypač veiksmingai vilioja ešerius ir abiejų tipų gardūs guminukai turėtų nenusileisti vieni kitiems, tačiau tendencija – akvaizdi. Kodėl taip yra?


Žuveles imituojantys guminukai Lucky John Bugsy Shad geriau vilioja ešerius, lūkuriuojančius pasirodančio grobio

Viena iš ekspertų prielaidų tokia: plukdant tokius masalus kaip klasikinio tipo guminukai, pavyzdžiui, skonį ir kvapą turintis LJ Ballist , jo uodegėlė taip tankiai viksi, kad ešeriams akyse mirga, o toks vaizdas, matyt, primena galvotrūkčiais sprunkantį mailių, ir jie puola masalą galvotrūkčiais. Žuvelės formos guminukų animacija skiriasi – dažniausiai ji būna lėtesnė, todėl medžiojantis ešerys tūno pasaloje, kol masalas priartėja tiek, kad jau galima jį atakuoti, tikintis, jog grobis nepaspruks. Šias tendencijas ne pro šalį prisiminti, parenkant masalus konkrečioms situacijoms.

Linas Marukas

Atgal     Spausdinti