Veiksmingas jauko mišinysUpėse prasidėjo pavasarinė kuojų migracija, kurios metu ypač sėkmingai galima pameškerioti Mingėje, tačiau, jog kibimas būtų neatsitiktinis, o stabilus, būtina gausiai jaukinti žuvis, kad jos susitelktų toje vietoje, kur užmetamas masalas

Naudokite talpią šėryklę


Minijos tėkmė vis dar plukdo polaidžio vandenis, todėl tinkamiausias įrankis – dugninė, bet stiproka srovė bematant ištuština šėryklę, o jaukinti reikia gausiai, negailint prievilo. Antra, jaukas turi būti liesas, bet skleisti sodrų „dūmą“. Kita vertus, jame turi būti gardžių, maistingų žuvis viliojančių dalelių. Jauko šleifą padidinti galima naudojant talpią šėryklę, bet ji turi būti su dugneliu, užtikrinančiu, kad srovė šėryklės neištuštins per minutę, pvz., Salmo Nr.9850-020. Na, o jauko mišinio maistingumą puikiai užtikrins aukštos klasės jaukas Sensas 3000 Club Gardons. Tačiau jauko reikės daug ir tik 20-30 proc. jo turi sudaryti maistingos dalelės, todėl jauką rekomenduojama „praskiesti“ specialia Sensas meškeriojimo žeme, pvz., Sensas Terre de Riviere (mišinys meškeriojimui upėse), bet tiks ir Sensas Grey Leam ar Sensas Terre de Somme. Į mišinį dar galima įmaišyti gyvūninį prievilą (lervos, kapoti sliekai). Svarbu, kad jaukas ir meškeriojimo žemė būtų tinkamai sudrėkinta ir pakankamai lipni, nes kitaip jaukas išsiplaus iš šėryklės, dar grimztant į 4-5 m gelmę, kuri yra tokioje žūklavietėje kaip Minija ties Mingės kaimu.  Gerai paruoštas jaukas skleis sodrų „dūmą“, masinantį žuvis, o prievilas paklis koncentruotai reikiamame taške. Žuvims tai bus tikra puota, o meškeriotojui garantuotas kibimas.


Tokiose žūklavietėse kaip Minija ties Minge kuojas reikia jaukinti gausiomis jauko porcijomis

Sensas jauko mišinių paruošimas


Pirmas variantas: Sensas meškeriojimo žemės ir jauko Sensas 3000 Club Gardons mišiniu užpilamas sluoksnis kapotų sliekų ar uodo trūklio lervų, paskleistų ant dubens dugno. Tada mišinys sudrėkinamas. Kad drėgmė pasiskirstytų tolygiai, patartina naudoti purkštuvą. Kiek reikia drėkinti? Kol mišinys sudrėks tiek, kad iš jo galima bus sulipdyti rutulį, kuris nesubyra, atsitrenkęs į vandens paviršių. Toks mišinys ypač tinka vilioti žuvis vangaus kibimo dienomis. Na, o kai prastai kmba, tada ir reikalinga pagalba.

Antras variantas: jaukas persijojamas, tada jį įterpiamas reikiamas kiekis pilko atspalvio žemės. Kruopščiai sumaišytas mišinys ( taip, kad būtų sutrupintas kiekvienas stambūs kąsnis) sudrėkinamas ir gaunamas rupus jaukas, susidedantis iš smulkučių gurvuoliukų, kurie puikiai limpa vienas prie kito. Tada į mišinį galima įterpti  50-100 ml uodo trūklio lervų.

Sensas Club Gardons
Kad kuojos domėtųsi iš šėryklės sklindančiu „dūmo“ turiniu, jame turi būti 20-30 proc. jauko Sensas 3000 Club Gardons

Trečias variantas, skirtas pasidaryti tokį Sensas jauko mišinį, kuris sukuria priedugnėje ypač viliojantį smulkių dalelių debesėlį: Sensas meškeriojimo žemės mišinys persijojamas ir suvilgomas vandeniu, kad iš jo gautųsi vidutiniškai lipnus produktas. Tada į jį įmaišomas Sensas jaukas 3000 Club Gardons. Toks jaukas ima skleistis dar nepasiekęs dugno. „Dūmas“ pasklinda ir vandenyje pakimba žuvų dėmesį patraukiantis debesėlis, kuris pamažu grimzta link dugno ir tuo pačiu plečiasi pasroviui arba į šonus.Toks jaukas ypač tinka vilioti tėkmėje migruojančias pavasarines kuojas. Jei tėkmė stiproka, jauko mišinys daromas lipnesnis.
Ketvirtas variantas skirtas meškeriojimui vandnens telkiniuose, kur meškeriotojų lankosi ne tiek daug kiek Mingėje (šį mišinį rekomenduojama naudoti paprastomis savaitės dienomis): jaukas Sensas 3000 Club Gardons sumaišomas su Sensas meškeriojimo žeme. Į 3,5 l jauko pilama 1 pakuotė žemės. Į jauką įterpiama 100-200 ml uodo trūklio lervų arba kiek daugiau kapotų sliekų, stambesnių augalinės kilmės ingredientų. Jaukas turi būti gana lipnus, kad tėkmė greitai neišplautų gyvūninės kilmės prievilo.

Viktoras Armalis


Pavasarį liesas jaukas, kurio mišinyje daug žemės, sužadina žuvims apetitą ir jos godžiau stveria masalus

Atgal     Spausdinti