Tvičingo masalas sezono atidarymui

# Kaip tvičinguojama iki 2 m gylyje?
# Tvičingo voblerių forma
# Tvičingo masalų žaismas ir virpesių amplitudė
# Trišakiai ir žiedeliai tvičingo masalams

Tvičingo masalas sezono atidarymui
Voblerio Lucky John Anira virpesių amplitudė taip idealiai imituoja agonizuojančios žuvėlės judesius, kad provokuoja lydekų atakas ne tik šiltuoju sezono metu, bet ir žiemą

Jei jums reikalingas vobleris lydekų gaudymui nedidelėje ir vidutinėje gelmėje, galite rinktis šį sezoną spiningininkams pristatytą Lucky John Pro Series serijos voblerių spektro naujovę - Anira 89. Vobleris gaminamas dviejų versijų - neutralaus plūdrumo Anira 89SP ir plūdrus Anira 89F. Abu modeliai  praėjusį sezoną detaliai išbandyti europiniuose vandnens telkiniuose ir gaminami 13 spalvinių versijų.

Lucky John Anira
Ši Lucky John Anira versija ypatingai rekomenduojama tvičinguoti, kai meteorologinė situacija nusakoma kaip debesuota su pragiedruliais

Vobleriai Lucky John Anira pritaikyti spininguoti tvičingo stiliumi gelmėje nuo 0,5 iki 1,8 m, todėl idealiai tinka pavasarinei žūklei priekrantės zonoje, kur dabartiniu metu aktyviausiai medžioja lydekos. Nedidelėje ir vidutinėje gelmėje geriausios sąlygos tvičinguoti. Tvičingavimo schema tokia: vobleris keliais stipriais trūktelėjimais, tuo pačiu metu aktyviai sukant ritės rankenėlę, panardinamas į reikiamą gelmę, o tada spiningo viršūnėle masalui suteikiamas gana chaotiškas judėjimas (lėta eiga, staigūs šuoliukai), į kurį įterpiamos pauzės (1-2 sek.).

Lucky John Anira
Sidabraspalvė Anira versija - universaliausias masalas vandens telkiniuose su skaidriu vandeniu

Tvičingavimui tinka ne visi vobleriai - tokie masalai pasižymi minnow tipo vobleriams būdinga verpstės forma, tačiau patys inovatyviausi, kaip Lucky John Antira, turi ypatingą aerodinaminę formą, suteikiančią jiems reikalingą virpesių amplitudę - tokių voblerių apatinė korpuso dalis kiek platesnė, matoma aiškiai išreikšta kuprelė, palaipsniui pereinanti į siaurėjančią uodegėlę.

Lucky John Anira
Apniukusiu oru, protarpiais krapnojant ypač veiksmingai užsirekomendavo spalvingas Anira modelis

Tvičingo vobleriai - nepasižymi agresyviu žaismu - plačiu vinguriavimu. Jų judesiai - smulkių, greitai gęstančių šoninių vibracijų, suteikiančių masalui vizualinį staigiai spurtuojančios žuvelės judesių įspūdį ir skleidžiančių tankių virpesių impulsus, seka, todėl nedarykite išvados, kad toks vobleris kaip Anira nepakankamai aktyvus.

Lucky John Anira
Jei diena saulėta, natūraliausiai lydekų grobį - karpinių žuvų jauniklius imtuoja prigesintu auksu blyksinti Anira versija

Tokių tvičingo voblerių kaip Lucky John Anira žaismui didelė įtaką turi tinkamai parinkti trišakiai ir žiedeliai. Trišakių plotis turi tik nežymiai viršyti korpuso plotį, o nedideli žiedeliai užtikrinti, kad trišakių judėjimo į šalis amplitudė būtų nedidelė. Ypatingos lašo formos voblerio liežuvėlis užtikrina staigų Anira panėrimą į reikiamą gelmę.

Plūdri Anira 89F versija rekomenduojama tvičingavimui nedidelėje gelmėje iki 1 m ir plukdoma taip, kad pauzių metu masalas pakiltų į viršų iki 30-50 cm. Neutralaus plūdrumo Anira 89SP versija tinkamesnė tvičingavimui gelmėje nuo 1 iki 1,8 m ir plukdoma po pauzių, kurių metu masalas pakimba vandens storymėje, keliant į viršų spiningo viršūnėlę, kad vobleris imituotų nuo dugno kylančią žuvelę.

Atgal     Spausdinti