Team Salmo Dominant Feeder dugninių serija

# Kokia rankenos forma ergonomiška? # Žuvies šuolių gesinimo mechanika # Testo iššifravimas # Dizainas taip pat ne paskutinėje vietoje

Team Salmo Dominant feeder
Team Salmo Dominant Feeder dugninių panaudojimo arealas – praktiškai visi mūsų krašto vandens telkiniai

Šiuolaikinės feeder tipo dugninių, viršenybės prieš ankstesnio stiliaus dugnines šiandien jau niekas neginčija, nes lanksti viršūnėlė taip idealiai atlieka kibimo signalizatoriaus vaidmenį, kad ne tik archaiški skambaliukai, bet ir „elektronika“ tampa reikalinga tik naktį, kai vizualiai stebėti kibimą tampa problemiška. Antra vertus, kibimo signalizatoriumi tapusi dugninės viršūnėlė suteikė šiam meškeriojimo būdui dinamikos ir sportiškumo, kurio dugninei stigo anksčiau. Vis tik, atidžiau įsižiūrėjus į tai, kas dabar siūloma rinkoje, aiškiai matyti, kad to sportiškumo vienos dugninės konstrukcijoje daugiau, o kitos mažiau. Tai lemia anaiptol ne lanksti viršūnėlė, o kiti įrankio parametrai, o pirmiausiai – įrankio suteikiama galimybė taikliai užmesti masalą. Būtent taikliai, o ne maksimaliai toli. Šį parametrą lemia ne tik dugninės strypo stangrumas ir valo žiedų išdėstymo schema, bet pirmiausiai – rankenos konstrukcija. Ar šiemet debiutavusi Team Salmo (TS) Dominant Feeder dugninių serija pasižymi tokiu standartu? Per praėjusį sezoną kiekvienas dugninės mėgėjas, jei ne pats išbandė, tai bent jau girdėjo apie aukštą Salmo elitinių dugninių Team Salmo Energy Feeder ir Team Salmo Tournament Feeder klasę. Nemaža dalimi tai priklauso nuo tų dugninių rankenų konstrukcijos, atsispindinčios tiksliai išskaičiuotame ilgyje ir formoje, kuri iš vienos pusės užtikrina, kad įrankis, traukiant žuvį puikiai priglunda prie rankos, o, užmetant masalą, leidžia tinkamai suimti dugninę ir užtikrina taiklų metimą bei, reikalui esant, ir tolimą. Tokiomis pat rankenomis, kad atrodo paskolintos iš eltinės serijos, pasižymi ir TS Dominant Feeder serijos dugninės. Tad sportiškam meškeriojimui reikalingą taiklumą šios dugninės užtikrina kuo puikiausiai. Be to, jų rankenos dar ir ne tik funkcionalios, bet ir atitinka premium klasę, pasižyminčią prabanga, nes didžioji dalis TS Dominant Feeder rankenos padengta portugališku AAA klasės kamščiu, užtikrinančiu jai „šiltumą“, reikalingą žvarbesnę dieną, o štai labiausiai drožiamas ergonomiškos formos drūtgalio antgalis praktiškumo sumetimais padarytas iš lengvai valomos EVA medžiagos. Kamštis ant vidutinės klasės dugninių rankenos pasitaiko nedažnai, bet gal tuo „dominantų“ privalumai ir baigiasi?


Kad būtų aišku, kokią klasę atitinka TS Dominant Feeder serija, reikia išnagrinėti keletą aspektų. Šiuolaikinė premium lygio dugninė turi būti pagaminta iš anglies pluošto, užtikrinančio mažą įrankio masę ir pasižyminčio dideliu atsparumu apkrovoms, kylančioms tolimą distanciją užmetant šėryklę su masalu. Ar TS Dominant Feeder dugninės atitinka šį parametrą? Anglies pluoštas T36, kuris meškerykočio formavimo technologijoje leidžia naudoti labai mažai dervų, mažai kuo nusileidžia T40 atsparumu, nors ir yra šiek tiek sunkesnis, tačiau vargu ar kas ryšis ginčytis, kad TS Dominant Feeder 40 (3.30 m), sverianti 197 g yra sunkiasvorė, lyginant su du kart sunkesniais tokio pat ilgio kompozitiniais meškerykočiais. Na, o reikiama tvirtumo atsarga užtikrina, kad net ir pradedantis meškeriotojas gali įvaldyti tolimo užmetimo techniką, nejausdamas diskomforto dėl kylančių apkrovų.

Be to, TS Dominant Feeder strypas pasižymi subalansuotu vidutiniu stangrumu, o tai reiškia, jog jis yra minkštesnis už „fastus“ ir, reaguodamas į kiekvieną užkibusios žuvies trūktelėjimą, linkteli, gesindamas šuolius ir vargindamas laimikį, tad tokia dugninė be vargo kompensuoja praktiškai visas klaidas, kylančias kovojant su stambiu laimikiu. O tai ypač svarbu paskutinėje tokios dvikovos fazėje. Kitas svarbus šiuolaikinės dugninės elementas – valo žiedeliai: jie turi būti atsparūs ne tik vienagysliams, bet ir pintiems valams, o taip pat nesibaidyti net apledėjusio pinto valo. TS Dominant Feeder dugninės apsodintos lengvais Sea Guide žiedeliais su LTS (Light Weight SIC) įdėklais, kurie atitinka šį standartą, o jų išdėstymo schema idealiai atitinka vidutinio stangrumo meškerykočio konstrukcijos ypatumus. Ritės laikiklis – dar vienas svarbus dugninės elementas. Į TS Dominant Feeder dugnines integruoti originalūs Fujy DPS laikikliai, labai patikimai užrakinantys ritės kojelę. Jei ir reikės kokio vieno papildomo priveržimo per visą žūklę, tai toks dalykas – absoliučiai normalus.

Pasvėrus rankoje ir išbandžius keliais mostais daugelio inovatyvių dugninių, kurioms priskiriama TS Dominant Feder serija, šmaikštumą, net neperskaičius ant meškerykočių pateikiamos metrikos, dažniausiai galima nuspėti įrankio klasę ir paskirtį. TS Dominant Feeder 40 ( ilgis 3.30 m, testas iki 40 g) skirta delikačiam meškeriojimui artimose ir vidutinėse distancijose, TS Dominant Feeder 60 (ilgis – 3.,60 m, testas – iki 60 g) tinkamiausia vidutinėse distancijose, bet gali būti naudojama ir artimose, o TS Dominant Feeder 80 (ilgis – 3.90 m, testas – iki 80 g) – įrankis tolimiems metimams, kuriuo galima meškerioti ir gana stiprioje tėkmėje. Kada kokią dugninė rinktis? Viskas priklauso nuo žūklės sąlygų, šėryklės masės  montažo tipo, gaudomų žuvų rūšies, žuvų kibimo aktyvumo ir net masalų. Štai meškeriojant inovatyvaus granuliuoto jauko porcijomis rekomenduojama rinktis ne tik apkrovoms atsparesnę dugninę, bet ir stangresnę viršūnėlę, kuri taipogi reikalinga, meškeriojant tėkmėje. Na, o dar vienas dalykas, kurį negalima nutylėti – estetinė naujųjų dugninių išvaizda. Tiksliau tai, kad jų dizainas – ne tik funkcionalus, bet ir dailus, o tai, sutikite šiandien tampa svarbiu dalyku, suteikiančiu žūklei papildomų emocijų. TS Dominant Feeder dugninių išvaizdą pabrėžia pirmiausiai „kamštis rankenose, tačiau jis nebūtų toks pastebimas ir neįgytų Premium klasės skambesio, jei jo nepabrėžtų dugninių spalvinimas, susidedantis iš baltos, raudonos ir juodos spalvos derinio.

Viktoras Armalis

Team Salmo Dominant Feeder dugninių gamos ypatumai:

-   Galimybė rinktis iš 3 ilgių – 3.30, 3.60 ir 3.90 m;
-   Kiekvienas iš 3 modelių turi konkrečią paskirtį;
- Pagamintos iš apkrovoms atsparaus anglies pluošto 36T;
- Maža įrankių masė;
- Vidutinis stangrumas, gesinantis laimikio pasipriešinimą;
- Ergonominės rankenos su kombinuota AAA klasės kamščio ir EVA danga;
- Valo žiedeliai Sea Guide, atsparūs pintam valui;
- Optimali žiedų išdėstymo schema;
- 3 lanksčios viršūnėlės – kibimo signalizatoriai;
- Fuji DPS ritės laikiklis;
- Estetiškas dizainas;

Atgal     Spausdinti