Sterkinimo pradžia: Sxient&Taste Inside Formula efektas

# Kodėl pagriebęs nepaleidžia? # Nariuotas korpusas – plastiški judesiai # „Kanopos“ forma aktualumo nepraranda # UV versijos nauda # Suderinamas su “vormdraiveriu”

Lucky John Fat Tioga
Graibšte – pirmasis sezono sterkas, sugautas Atmatos duburyje, naudojant “vormdraiverį”, padedantį išvengti kliuvinių, kuriais po potvynio Nemuno deltoje nusėtas upės dugnas

Sterkų gaudymo sezono pradžia kiekvieną spiningininką skatina peržiūrėti masalinės turinį, o tuo pačiu pasižvalgyti naujienų. Juolab, kad pažiūrėti yra į ką. Ypač guminukų, mūsų krašte tvirtai užėmusių pagrindinių sterkų gaudymo masalų poziciją, srityje. Kai atsirado naujos kartos „valgomi“ guminukai, turintys skonį ir kvapą, vargu ar iš tos pozicijos juos kas nors išstums. Kaip jau tapo įprasta, Salmo skonį ir kvapą turinčių minkštųjų spiningo masalų spektras ir šiemet pasipildė įdomia naujove – hibridiniu guminuku LJ Tioga Fat. Spiningininkams jau neblogai pažįstamas Lucky John Pro Series guminuko LJ Tioga veiksmingumas – šiandien jis vienas populiariausių ešerių gaudymo jigging, drop-shot, shaker, Jika-Rig stiliais masalų, bet tuo pačiu jo didžiausia 9,9 cm versija, užverta ant klasikinio galvakablio, aktyviai naudojama lydekų ir sterkų viliojimui. LJ Tioga Fat – kur kas masyvesnis: mažiausias modelis – 9,9, vidurinę poziciją užima 11,4 cm „fatas“, o didžiausias - 14,7 cm. Tačiau naujas Salmo guminukas skiriasi nuo ankstesnio LJ Tioga ne tik dydžiu?

Lucky John Fat Tioga
Guminuko LJ Tioga Fat pirmtakas LJ Tioga užsirekomendavo kaip vienas veiksmingiausių ešerių viliojimo masalų

LJ Tioga Fat arba, liaudiškai tariant, stambiagabaritis guminukas, ekspertų vadinamas hibridiniu, nes jo korpusas primena rantuotą slieko formos masalą, bet jo uodega „paskolinta“ iš žuvelės formos guminukų. Toks masalas turi savybes, užtikrinančias jam pranašumą prieš klasikinius guminukus: rantuotas korpusas - plastiškesnis, tad guminuko judesiai – tikroviškesni, antra, jie labai efektingai generuoja plėšrūnus viliojančius virpesius, o „uodega“ užtikrina šiam „fatui“ universalaus masalo statusą, nes guminukas nepraranda nė krislelio žaismo, plukdomas bet kokiu stiliumi. Na, o masalo dydis rodo, kad Tioga Fat sukurtas gaudyti ne smulkmę, o trofėjinius egzempliorius.

Lucky John Fat tioga
Stambiagabaritis „valgomas“ guminukas LJ Tioga Fat ( 9,9, 11,4, 14,7 cm) skirtas gaudyti stambias plėšriąsias žuvis

Apie LJ Tioga Fat hibridiškumą akivaizdžiai liudija ir uodegos forma. Daugelis spiningininkų puikiai prisimena, kokį šurmulį sterkų gaudymo praktikoje sukėlė  guminukas, kurio esminis privalumas buvo masyvi kanopos formos uodegos mentė. Tokius guminukus iškart trumpai drūtai pakrikštijo „kanopomis“. LJ Tioga uodegos mentė – taip pat kanopos formos. Tokia mentė – variklis, generuojantis agresyvius, iš toli matomus guminuko judesius. „Variklis“ suveikia nuo menkiausio truktelėjimo, tad masalą galima plukdyti gana lėtai, o tai irgi privalumas. Be to, trumpo ir suploto uodegos kamieno, jungiančio „kanopą“ su korpusu, dėka jos uodega viksi – pločiai, todėl elastingas korpusas, plukdant masalą, ima judėti ypač efektingai ir generuoja toli juntamus šoninius virpesius. Sterkų gaudyme tai labai svarbu – virpesiai prišaukia plote pasklidusius plėšrūnus.


Speciali LJ Tioga Fat versija, pasižyminti ultravioletiniu efektu, dažnai yra vienas geriausių masalų gaudyti sterkus ten, kur į gelmę prasiskverbia mažai šviesos

Sterkų kibimas dažnai būna labai įnoringas, o tokio išrankumo priežastis – masalo spalva. 12 LJ Tioga spalvinių versijų – patikima garantija, kad viena iš jų konkretaus spiningavimo sąlygomis „iššaus“, jei turėsite jų masalinėje ir nepatingėsite masalus keisti. Pačioms sunkiausioms spiningavimo sąlygoms sukurta speciali LJ Tioga Fat S13 versija, pasižyminti ultravioletiniu efektu (UV). Iš vienos pusės toks masalas skirtas vilioti sterkus ten, kur į gelmę prasiskverbia mažai šviesos, o iš kitos - gali labai veiksmingai išprovokuoti kibimą saulėtą vidudienį. Ictiologai kol kas nesutaria dėl šio efekto priežasčių ir mano, kad jį lemia sterkų regos ypatumai, tačiau UV efektas tikrai „dirba“.

LJ Tioga Fat stambiagaritis guminukas, pagamintas naudojant Scient&Taste Inside Formula technologiją: į masalo korpusą gamybos proceso metu įterpiamas sūrus skumbrės skonio atraktantas, sklindantis vandenyje ir viliojantis plėšrūnus. Antra, pastvėręs masalą sterkas, pajunta tikrovišką grobio skonį ir iš paskutiniųjų stengiasi gardaus „kąsnio“ nepaleisti. Masalo kvapas veikia ypač provokuojančiai, kai atsiduria netoli sterko slėptuvės, o tos vietos upėse bei vandens talpyklose dažnai yra tikros masalų kapinės, užšlemštos kliuviniais. Spiningavimui tokiose vietose naudojami montažai su ofsetiniais kabliukais, kurių geluonys paslepiami guminukų korpusuose. Tioga Fat kaip joks kitas guminukas tinka tokiems atvejams, nes masalas gaminamas su specialia „kišene“ ofsetiniams kabliukams. Tad Tioga Fat galima plukdyti naudojant „čeburaškos“ tipo svarelius arba LJ Worm Driver ir LJ Worm Driver X galvakablius, kurių svareliai užlieti ant ofsetinio kabliuko kotelio. Pastarieji atveria perspektyvą LJ Tioga Fat guminukus panaudoti ne tik kebliose vietose, bet ir veiksmingai vilioti plėšrias žuvis vandenžolių atvašynuose.

Viktoras Armalis

LJ Tioga guminukų ypatumai:

- Pagaminti pagal Scient&Taste Inside Formula Technologiją;
- Galimybė rinktis iš 3 dydžių – 9,9, 11,4, 14,7 cm;
- Skirti stambių žuvų gaudymui;
- 12 spalvinių versijų;
- UV modelis;
- „Kišenė“ ofsetiniam kabliukui;
- Hibridinė korpuso forma;
- Uodegos mentė – „kanopa“;
- Generuoja stiprius virpesius;
- Derinami su „vormdraiveriais“;

Atgal     Spausdinti