Šapalo reakcija į agresyvų voblerio žaismą

# Haira Tiny formos unikalumas
# Virpesių amplitudės parametrai
# Neryškūs kontūrai – papildomas argumentas
# Voblerio laikysenos svarba

Lucky John Haira Tiny
Kai nuskaidrėja upių vanduo, šapalai ima dairytis solidesnio grobio, kurį ypač tikroviškai imituoja vobleriai

Kai paupiuose sudūzgia pirmieji karkvabaliai, aktualūs tampa masalai, viliojantys šapalus, o iš jų tinkamiausi vilioti storasprandžius – vobleriai. Kokios formos vobleriai geriau vilioja šapalus?


Karkvabalių išskridimas – ženklas, kad prasideda puikus šapalų gaudymo spiningu metas

Verpstės formos minnow tipo vobleriai kartais „iššauna“ tiesiog nepakartojamai, tačiau stabilesnį rezultatą, kaip liudija praktika, rodo apvalainesni crank tipo viliokai, bet iš jų tarpo taip pat patartina rinktis bukanosius, primenančius stambius vabalus modelius su aukštomis nugarėlėmis ir plokščiais pilvukais. Tokią formą turi Lucky John Pro Series serijos vobleris Haira Tiny Shallow Pilot, tačiau, atidžiai įsižiūrėjus, matyti, jog šio „japono“ išvaizdoje užprogramuoti ne tik vabalo, bet ir apkūnios žuvelės bruožai, o tai didelis privalumas, nes pavasarį šapalai lygiai taip pat aktyviai medžioja ir žuveles. Tad masalo išvaizda visada atitiks šapalų prioritetus, lemiančius tą dieną jų gastronominius poreikius.

Lucky John Haira Tiny Shallow Pilot
Hibridinė forma, primenanti ir vabalą ir žuvelę, gerokai padidina Haira Tiny Shallow Pilot voblerio universalumą

Haira Tiny voblerio forma turi dar vieną ypatumą – tai nusklembta masalo kakta, tapusi gana plačia, turint galvoje masalo gabaritus, plokštuma, į kurią atsimušantis vandens pasipriešinimas sustiprina ir taip agresyvų masalo žaismą. Šapalams apskritai labiau patinka agresyvaus žaismo masalai, mat, jie skleidžia stiprius provokuojančius virpesius. Haira Tiny virpesiai dėl formos ypatumų, be jokios abejonės yra ypač saviti ir šapalai į jų akustiką noriai atsiliepia.

Lucky John Haira Tiny Shallow Pilot
Margai rusvo Haira Tiny Shallow Pilot spalvinimo optinis efektas – „išplauti“ masalo kontūrai, sustiprinantys voblerio provokuojantį efektą

Haira Tiny Shallow Pilot siūlomas 15 spalvinių versijų, iš kurių net pačios ekstravagantiškiausios – vyšninio ar rožinio atspalvio – „sužaidžia‘ atitinkamomis sąlygomis, o štai keturios rusvos versijos, nusėtos juodais ir blizgiais taškučiais idealiai imituoja vabalų apdarą. Margo spalvinimo optinis efektas „išplauna“ masalų išvaizdą ir sudaro aktyviai sprunkančio grobio iliuziją, sustiprinančią Haira Tiny Shallow Pilot provokuojantį efektą. Be to, šie vobleriai pasižymi unikaliu UV efektu – dangos, kuriomis jie nuspalvinti, švyti ultravioletiniuose spinduliuose ir tampa papildomu dirgikliu, kuris keleriopai padidina tikimybę išprovokuoti plėšrūno ataką.

Lucky John Haira Tiny Shallow Pilot
Haira Tiny privalumas – grimzlė, siekianti vos 0,2-0,3 m, nes tokiame gylyje būna dauguma šapalų medžiojamo grobio

Grynakraujis krenkas Haira Tiny priskirtinas gana retų mūsų rinkoje SSR (super shallow runner) voblerių tipui. Šie masalai plaukia vos 20-30 gylyje, kuriame esantis grobis patraukliausias tokioms žuvims kaip šapalai. Daugelio SSR voblerių trūkumas – neritmingas žaismas bei jo sutrikimai, kai masalas pakiūva  į stiprią srovę. Haira Tiny Shalow Pilot šio trūkumo neturi:  LJ vobleriuose integruota unikali sistema Outside Stabilizer System (OSS), stabilizuojanti masalų laikyseną bei eigą, todėl vobleriai niekada nevirsta ant šono, nesisuka ir nepraranda žaismo, tačiau patartina nekeisti išskirtinai japoniškos voblerių furnitūros – žiedelių ir trišakių Kishida (Saikyo). Kadangi tokie crank tipo vobleriai – kompaktiniai masalai, tai net mažąją Haira Tiny Shallow Pilot versiją – 3,3 cm (4g) galima užmesti gana toli, nes joje integruota MCS (Magnetic Cast System) pasislenkančių šratelių sistema, tačiau spininguojant didelėse upėse patartina naudoti masyvesnę šio voblerio versiją – 4,4 cm (7 g).

Lucky John Haira Tiny Shallow Pilot
Tomis dienomis, kai šapalai nenoriai rodosi paviršiniuose vandens sluoksniuose, labai praverčia į didesnę gelmę nerianti ilgaliežuvė versija Haira Tiny Plus One

Papsitaiko, jog šapalai nusižengia savo taisyklėms ir kimba gilesniuose vandens sluoksniuose po lietaus, per nėgių nerštą, vandeniui susidrumstus, todėl reikalinga ir – ilgaliežuvė Haira Tiny versija, kuri kaip ir SSR tipo modelis gaminama tik plūdri. Tai LJ Haira Tiny Plus One, neriantis iki 1 m. Šis modelis taip pat pritaikytas spiningavimui bet kokioje  tėkmėje ir pasižymi agresyviu žaismu. Masalą galima plukdyti labai lėtai, o tai vangaus kibimo dienomis – privalumas. Haira Tiny Plus One taip pat gaminamas 3,3 cm (4g) ir 4,4 cm (8g).

Viktoras Armalis

LJ Haira Tiny Shallow Pilot ypatumai:

- SSR tipo vobleris spiningavimui paviršiniuose vandens sluoksniuose;
- Pagamintas Japonijoje;
- Hibridinė masalo išvaizda (vabalas/žuvelė);
- Aerodinaminė forma, sustiprinanti crank klasės voblerio virpesius;
- MCS (Magnetic Cast System) sistema, padidinanti užmetimo tikslumą ir distanciją;
- OSS (Outside Stabilizer System) sistema, užtikrinanti voblerio laikysenos stabilumą bet kokio stiprumo tėkmėje;
- Danga su UV efektu;
- Ilgaliežuvė versija Haira Tiny Plus One, spiningavimui didesnėje gelmėje;
- Originali japoniška furnitūra – trišakiai ir žiedeliai

Atgal     Spausdinti