Prie Kiaulės nugaros – rudeninio sterkų ir ešerių kibimo apraiškosPraėjusį savaitgalį ties Kiaulės nugara vos švintant inkarus išmetė tiek katerių, kad ekskursiniams ir keleiviniams laivams, plaukiantiems į Kuršių marias, teko jungti sirenas ir jomis vyte vyti iš kelio farvaterį užėmusią spiningininkų flotilę. Suprantama, jog toks didelis sambūris vienoje populiariausių Kuršių marių žūklaviečių  neatsitiktinis – išvakarėse kai kam pavyko sugauti stambių sterkų ir ešerių.


Specialiai sterkų gaudymui Kuršių marių duburiuose kai kurie nagingi meškeriotojai pasidarydavo prieš pusę amžiaus štai tokias blizges, kurias šiandien vadiname nedideliais pilkeriais

Kiaulės nugaros apylinkėse esantys duburiai – rudenį tampa įvairių rūšių žuvų susitelkimo vieta, tarp kurių ir pagrindiniai Kuršmarių plėšrūnai – sterkai bei ešeriai. Pavasarį daug plėšrūnų migruoja maitintis į Baltijos jūros priekrantę, o rudenį grįžta atgal į gėlus vandenis, kur yra jų žiemavietės. Tiek taikių, tiek plėšrių žuvų migracijos maršrutas eina būtent per Kiaulės nugaros pakraščiu vingiuojantį farvaterį, kur gylis vietomis siekia per dešimt metrų. Suprantama, jog plėšrūnai čia apsistoja ilgesniam laikui nei karšiai, kuojos ar meknės, nes čia idealios sąlygos maitintis ir aprūpinti organizmą žiemojimui reikalingomis atsargomis.


Sterkai rudenį pakyla iš Kiaulės nugaros duburių į seklesnius plotus ir rytais įsisuka į smulkesnių žuvų būrius

Prieš ketvirtį amžiaus pagrindinis meškeriojimo įrankis buvo dugninė su vadinamąja „porcija“ (žuvies gabaliukas, pūgžliukas, stintelė, kuojytė), o dabar dugninėmis sterkus ir ešerius gaudo vienetai – dauguma vilioja plėšriąsias žuvis spiningu plukdomais masalais, nes kai mūsų spiningininkų arsenale atsirado guminukai, geresnius masalus sunku sugalvoti.


Šta tokia, liaudiškai tariant, „pulka“, primenanti galvakablį, prieš ketvirtį amžiaus buvo naudojama užmesti „porciją“ ar masalinę žuvelę

Tiesa, prieš kelis sezonus ties Kiaulės nugara žūklaujantys spiningininkai ėmė pastebėti, kad guminukų veiksmingumas ėmė silpti. Tekdavo bandyti dešimtis masalų, kol būdavo randama vadinamoji reikalinga „spalva“. Jei tai pavykdavo padaryti, laimikis būdavo neblogas ir garantuotas.


Vienas sėkmingiausių šio sezono masalų – žuvelę imituojantis guminukas iš Lucky John Pro Series masalų, turinčių skonį ir kvapą serijos – LJ Minnow 3,3” (8,4 cm)

Suprantama, jog masalo spalvos paieškos trunka ilgai, o tai reiškia, kad teks gaišti brangų žūklės laiką, ir kibimo periodas gali sutrumpėti iki pusvalandžio. Be to, turimoje žūkladėžėje kolekcijoje paprasčiausiai gali neatsirasti reikalingos spalvos ar atspalvio masalo, dydžio ir formos masalo. Tai atsitiktinumo faktorių daro labai juntamą, tačiau pastaruoju metu neutralizuoti sterkų ir ešerių įnorius galima labai veiksminga priemone – skonį ir kvapą turinčiais guminukais. Ne vienas prie Kiaulės nugaros plėšrūnus gaudantis spiningininkas naudoja vadinamuosius „valgomus“ Lucky John Pro Series guminukus (žiūrėti skyrelį „Žūkladėžė“ po tekstu), kurie ne tik prieinami kainos požiūriu, bet ir pasižymi reikiama spalvine gama.


Šiandien mobiliausias ir veiksmingiausias Kuršmarių sterkų ir ešerių gaudymo įrankis - spiningas

Dabartiniu metu kibimas ties Kiaulės nugara – stabilus ir pasižymi šiam metų laikui būdingais ypatumais. Svarbiausia laiku atvykti į žūklavietę, nes labiausiai tikėtinas geras rytinis kibimas, kuris prasideda dažnai vos pradėjus švisti.

Salmo.lt inf.
2015-10-02

Atgal     Spausdinti