PIRMASIS LIETUVOS MEŠKERIOJIMO PLŪDINE MEŠKERE VARŽYBŲ ETAPAS.

KAI BAUDOS BALŲ PO LYGIAI, NUGALĖTOJĄ LEMIA SUGAUTOS ŽUVIES SVORIS.


Tradiciškai 2015.05.09-10 d. Skirvytės upėje startavo pirmasis 2015 metų Lietuvos meškeriojimo plūdine meškere varžybų etapas, į kurį atvyko septyni klubai ir du svečiai iš kaimyninės Estijos - Enno Toomla ir Jaak Visnapuu. Šiemet klubų gretas papildė nauja komanda TEAM KIBKIT bei sugrįžusi Šiaulių "Fortūna", o prie klubo "Eko Fishing" kolektyvo prisijungė Tomas Buzas iš klubo "Šlakis". Nuo šio sezono pradžios Lietuvos sportinės žūklės klubų lygoje įsigaliojo varžybų taisyklių pakeitimai, po kurių klubų komandas sudaro ne trys, bet keturi sportininkai. Mūsų vertinimu, tai yra teigiamas dalykas, nes kova tarp klubų ir sportininkų dėl to turėtų būti tik įdomesnė.

Pavasario metu į Skirvytės III krantinę atplaukia neršti kuojos, kurios paprastai sudaro didžiąją dalį sugauto žvejų laimikio. Atsižvelgdamas į tai, taip pat, kad karšių žvejyba šiuo metu Skirvytės upėje yra draudžiama, klubas "Eko Fishing" atitinkamai koregavo naudojamus jaukus. Tikėdamiesi smulkesnės žuvies mes rinkomės smulkios frakcijos Sensas firmos jauką Super Etang Bremes, Jungtinės Karalystės rinkai skirtą jauką Sensas River bei Sensas Explosive Feeder. Jauką suklijavome avižiniais dribsniais (pamokos iš Rusijos sportininkų), patamsinome trupučiu Coprah Melasa priedu bei pasunkinome upiniu moliu. Jokių saldžių ar spalvotų jauko priedų nenaudojome. Viskas turėjo būti elementaru ir paprasta.Prieš varžybas mūsų klubas surengė dvi treniruotes, kurių metu mes sugavome puikų karšį (1.72 kg.), kuris buvo nedelsiant paleistas atgal, ir puikių raudžių bei kuojų. Pastebėjome, kad žuvies yra tikrai daug, todėl jokios precizijos sistemėlėms čia tikrai nereikėjo. Pakankamai stori valai, stambūs kabliukai, kad žuvį būtų galima kuo greičiau ištraukti iš vandens ir atkabintą įmesti į sietelį.


Karšis 1.72 kg


Raudė

Pirmoji varžybų diena. Po burtų traukimo ir varžybų atidarymo sportininkai pasiskirstė po sektorius. Įdomumo dėlei burtai sukrito taip, kad mūsų klubo sportininkai visuose sektoriuose žvejojo greta pagrindinio praeitų metų varžovo "Lifosos" meškeriotojų. Tai buvo faktorius, kuris praktiškai diktavo varžybų tempą ir neleido atsipalaiduoti iki pat varžybų pabaigos. Matydami pagrindinį varžovą ir jo veiksmus, mes geriau galėjome vertinti situaciją ir priimti teisingus sprendimus.
Trumpai apie patį gaudymą ir "Eko Fishing" naudotas sistemėles. Geriausiai pasiteisino raudonos spalvos musės lervos ant kabliuko, žuvys tuomet kibdavo didesnės. Pavadėlį naudojome 20 cm. ilgio ir 0.13-0.14 mm. storio. Pagrindinis valas 0.165 mm, tradiciškai švineliai išdėstyti dvejose grupėse žemiau pagrindinio svorio. Esant nekibimui, švinelių išdėstymą reikėjo koreguoti. Plūdžių svoriai - priklausomai nuo srovės stiprumo, svyravo nuo 3 g iki 12 g.Po pirmos varžybų dienos "Eko Fishing" klubas surinko 11 baudos taškų. Tiek pat taškų surinko ir "Lifosos" meškeriotojai. Šie klubai dalinosi 1-2 vietas, trečioje vietoje klubas "Tinca" su 14 taškų, ketvirtą ir penktą vietas, surinkusios po 15 taškų, dalinosi "Fortūna" ir "Pyla".

Asmeninėje įskaitoje po pirmos dienos pirmavo:

A zonoje "Tinca" narys Rolfas Bitinas, per keturias valandas sugavęs 18 kg. 350 g. žuvies.
B zonoje  "Eko Fishing" atstovas Andrius Krivošejevas 16 kg. 990 g.
C zonoje laimėjo "Lifosa" atstovas Audrius Unikas, sugavęs 15 kg. 280 g.
D zoną laimėjo "Pyla" atstovas Tadas Gustaitis sugavęs 17 kg. 930 g.


Andrius Krivošejevas

Po pirmosios dienos jokių esminių korekcijų nei jauko, nei gaudymo atžvilgiu nedarėme. Tikėjome savo jaukais, kurie veikė nepriekaištingai. Antrąją dieną gaudymo zonų eiliškumas nesikeitė, o burtai lėmė, kad Andrius Krivošejevas pateko į tą pačią vietą, kur žvejojo pirmąją dieną. Tas nuteikė optimistiškai, nes Andrius užėmė pirmąją vietą zonoje. C zonoje mes gavome sektorių labai nelygiu dugnu, todėl, prieš statydami žvejybinę platformą, pirma išmatavome gylį sektoriuje. Gylio matavimas parodė, kad gylio perkritimai sektoriuje yra labai žymūs. Einant iš kairės į dešinę gylis sektoriaus pradžioje buvo 2.40 m, žemiau sekė pagilėjimas iki 3.40 m, dar už pusantro metro gylis buvo apie 2.60 m ir toliau seklėjo. Reikėjo priimti sprendimą kur žvejoti, nes kuojai reikalingas lygus pravedimas, o tą padaryti bus labai sunku. Visgi pasirinkome gaudyti duobėje, tokiu atveju turėjome nors du metrus masalui pravesti, toliau vedant sistemėlę dreisenos nuolat nupjaudavo pavadėlį. Taigi prasidėjo varžybos. Pirmi pravedimai ir pirmosios žuvys. Startas ir tempas puikus, tačiau po 10 minučių dreisenos jau nupjovė pirmąjį pavadėlį, kurį reikia pakeisti ir gaištamas brangus laikas. Vos pakeitus pirmąjį, po keleto pravedimų pavadėlis vėl nupjaunamas... Ir taip iki varžybų galo. Situaciją kiek pagerino lengvesnių sistemėlių naudojimas ir gylio mažinimas, tačiau jau buvo vėlu kažką iš esmės keisti - pateikti jukus kitoje vietoje ar pasislinkti į vieną ar kitą pusę, todėl reikėjo gaudyti sukandus dantis iki varžybų galo.

Pasvėrus žuvį paaiškėjo, kad:

A zonoje Aurimas Verbliugevičius užėmė II vietą, sugavęs 13 kg. 188 gr.
B zonoje Andrius Krivošejevas užėmė II vietą, sugavęs 11 kg. 942 gr.
C zonoje Vytautas Leonas buvo trečias, sugavęs 9 kg. 920 gr.
D zonoje Tomas Buzas buvo trečias, sugavęs 10 kg. 980 gr.

Individualiai sektorius laimėjo šie sportininkai:

A zoną laimėjo Rolfas Bitinas (Tinca), sugavęs 16 kg. 083 g.
B zoną laimėjo Aurelijus Dudzinskas (Fortūna), sugavęs 12 kg 919 g.
C zoną laimėjo Marius Unikas (Lifosa), sugavęs 16 kg. 170 g.
D zoną laimėjo Egidijus Juodis (Fortūna), sugavęs 17 kg. 010 g.

Komandinėje įskaitoje po antros dienos "Eko fishing" surinko 10 baudos taškų, tai buvo vienu tašku geresnis rezultatas nei pirmąją varžybų dieną. Tačiau tiek pat - 10 taškų surinko ir "Lifosa". Artimiausias varžovas klubas "Tinca" antrąją dieną surinko 13 taškų. Susumavus abiejų dienų rezultatus "Eko fishing" ir "Lifosa" surinko vienodai - po 21 tašką, todėl kas užims pirmąją vietą galutinėje įskaitoje lėmė bendras komandų sugautos žuvies svoris. Šį kartą fortūna buvo palankesnė "Lifosos" meškeriotojams, kurių sugautos žuvies svoris 110 kg. 625 g., lyginant su "Eko fishing" sugautu žuvies svoriu  107 kg 680 g. beveik trim kilogramais buvo didesnis. Trečiąją vietą komandinėje įskaitoje laimėjo komanda "Tinca".


"Lifosa"


"Eko Fishing"


"Tinca"

Asmeninėje įskaitoje nepralenkiamas buvo "Tinca" atstovas Rolfas Bitinas, kuris, per abi dienas surinkęs du baudos taškus, užtikrintai laimėjo pirmąją vietą. Rolfo sugautas bendras žuvies svoris - 34 kg 433 g. Antrąją vietą laimėjo "Fortūnos" atstovas Egidijus Juodis, surinkęs tris baudos taškus ir sugavęs 31 kg 120 g žuvies. Trečiąją vieta laimėjo "Eko Fishing" atstovas Andrius Krivošejevas - taip pat surinkęs tris baudos taškus ir sugavęs 28 kg 932 g žuvies.


Rolfas Bitinas


Egidijus Juodis


Andrius Krivošejevas

Sekantis turas vyks 2015.05-30-31 Balskų užtvankoje, Tauragės rajone. Kviečiame atvykti  visus besidominčius žvejyba ir palaikyti savo mėgstamą komandą arba tiesiog pasidžiaugti atbundančia gamta!

"Eko Fishing" klubas


Atgal     Spausdinti