Naktinė žūklė: šalta šviesa žuvims patraukli

# Tamsiuoju paros metu žuvys nebaukščios
# Karpinės žuvys maisto ieško pasitelkusios uoslę
# Meškeriojimas plūdine naktį emocionalesnis
# Šalta šviesa primena jonvabalius


Kai dangų apgaubia sutemos, žuvys, ypač karpinės, traukia arčiau kranto ir aktyviai priekrantės zonoje ieško maisto

Liepos naktys – puikus metas gaudyti karpines žuvis, nes karšiai, lynai, karosai, karpiai, stambios kuojos aktyviai maitinasi ir atėjus sutemoms, bet svarbiausia, jog tamsiuoju paros metu jos ne tokios baikščios, o maisto ieško, pasitelkusiosne uoslę ir chemorecepcinius gebėjimus. Žuvys, ichtiologų žiniomis,  sugeba pajusti ir atpažinti šimtus cheminių medžiagų, tačiau tai gali, pavyzdžiui, ir patyręs šuo. Skirtumas tas, jog žuvų uoslė 40 kartų efektyvesnė: jei viename kubiniame centimetre vandens bus vos kelios cheminės medžiagos molekulės, bet kuri žuvis užfiksuos jos buvimą. Todėl žuvys puikiai jaučia visus vandenyje sklindančius aromatus ir skonius. Kitas svarbus dalykas tas, kad žuvų uoslės adaptacija – labai lėta, o tai reiškia, kad ji labai ilgai neapsipranta su kokiu nors pajustu kvapu ir nenustoja juo domėtis. Ši savybė padeda žuvims aptikti maistą, nes jos nusitaiko į kvapo šaltinį ir plaukia link jo, kol aptinka maistą. Meškeriotojai šią žuvų uoslės savybę labai sumaniai išnaudoja ir kvapiomis medžiagomis, įmaišytomis į jauką, privilioti jas prie masalo.


Šių Salmo plūdžių su tuščiavidurėmis antenomis, į kurias įstatomas cheminis švyturėlis, modeliai patikrinti ilgametės praktikos ir idealiai pritaikyti meškerioti naktį

Dauguma mūsų krašto meškeriotojų ne be pagrindo tradiciškai dugninę laiko parankiausiu įrankiu meškerioti naktį, tačiau net ir karpių gaudymo specialistai neginčija, jog plūdinė - taip pat labai veiksmingas įrankis, na, o tie, kurie tai išbandė, sako, jog žuvų gaudymas tamsiuoju paros metu plūdine – žymiai emocionalesnis, tačiau sutemose užmestą plūdę galima įžiūrėti tik tuo atveju, jei apšviesime vandens plotą, kuriame meškeriojama, bet šis būdas netinka, nes nenatūrali šviesa žuvis trikdo ir jos instinktyviai traukiasi į tamsų vandenį. Kitas dalykas – natūralus švytėjimas arba vadinamoji „šalta“ šviesa. Tai cheminių reakcijų sukeliamas švytėjimas, pavyzdžiui, jonvabalių žiburėliai. Pastarasis efektas netgi išnaudojamas gaudyti tokias žuvis kaip kiršliai ar upėtakiai, naktį medžiojantys švytinčius vabzdžius, patenkančius į vandenį.


Vadinamoji šalta šviesa, kurią labai tolygiai skleidžia Salmo Chemical Fishing Light švyturėliai žuvų nebaido ir netgi skatina jų smalsumą

Salmo parduotuvėse galima įsigyti šaltos šviesos šaltinių, kurie užtikrina galimybę meškerioti plūdine. Tai Salmo Chemical Fishing Light švyturėliai, kuriuos įlaužus per vidurį, švyturėlių viduje susilieja du reagentai ir prasideda jų cheminė reakcija, skleidžianti žalsvą švytėjimą, matomą labai raiškiai ir toli. Šiuos švyturėlius galima panaudoti plūdėms apšviesti, tačiau ir plūdės turi būti pritaikytos meškeriojimui naktį. Šių plūdžių antenos – tuščiavidurės ir turi standžiai priglundančius antgalius. Nuėmus antgalį į antenos – konteinerio vidų įstatomas švytintis švyturėlis ir galima užmesti masalą. Tiesa, reikės šiek tiek apsiprasti ir išmokti atpažinti kibimą. Naktį visi objektai matomi kiek kitaip, todėl, kai plūdė ima nerti, akis sureaguoja pavėluotai – tik po kurio laiko suvokiama, jog šviesa sklinda ne vandens paviršiumi, o iš gelmės. Žinoma, nėra to blogo, kas neišeitų į gera: žuvis užtikrinčiau įryja masalą ir tuščių pakirtimų pasitaiko mažiau. Cheminių švyturėlių galima gauti ne tik Salmo parduotuvėse, todėl kyla klausimas, kodėl, rengiantis meškeriojimui naktį, rinktis būtent jas? Pirma, čia galėsite iškart išsirinkti specialias plūdes su tuščiavidurėmis antenomis, antra, niekur kitur tokio švyturėlių pasirinkimo nepamatysite: Salmo švyturėlių gamoje 7 įvairių dydžių modeliai, atitinkantys skirtingų plūdžių antenų parametrus. Salmo Chemical Fishing Light švyturėliai – labai patikimi: garantuojamas tolygus jų švytėjimas 24 val. iš tikrųjų yra žymiai ilgesnis ir trunka, kaip parodė paprastas testavimas, iki 3 parų. Be to, didžiuosius -10 ir 15 cm ilgio – Salmo Chemical Fishing Light švyturėlius galima naudoti meškeriojimo vietai, palapinei ir net stovyklavietei apšviesti tolygia, žuvų, naktį atplaukiančių prie kranto, netrikdančia šviesa.

Salmo Chemical Fishing Light švyturėlių gama:

(pagal pateikiamus parametrus galite pasirinkti švyturėlius, tiksliai atitinaknčius jūsų plūdžių antenų dydį)

13x100 mm
13x150 mm
3.0x25  mm
4.0x39  mm
4.5x39 mm
6.0x50 mm
7,5x75 mm

Atgal     Spausdinti