Meškeriojimas dviem dugninėmis pamainomis

Meškeriojimas dviem dugninėmis pamainomis

Kad ir kaip stimuliuotum kibimą, tačiau net pačiomis geriausiomis dienomis, viename taške jis ilgainiui „išsisemia“ ir gerai vietelei reikia duoti pailsėti, tačiau tuo metu, rankas sudėjęs nesėdėsi, todėl meškeriojant dugnine patariama naudoti dviejų „taškų“ metodą.

Trikojis ir laikiklis


Norint meškerioti šiuo metodu, primenančiu tandemo taktiką būtinai reikia turėti trikojį meškerykočiams pastatyti už nugaros ir laikiklį įtvirtinti užmestą dugninę. Tai būtina todėl, kad naudojamos dvi (galima ir daugiau) skirtingo kalibro dugninės – viena užmesti 40 g šėrykles, pvz. delikatus „Team Salmo Tournament Picker 40“ meškerykotis, gaudyti žuvis netoli kranto (30-40m), o antra - toliašaudė, skirta užmesti šėrykles iki 120 g atstumui iki 60-70m, pvz., „ Team Salmo Energy Feeder 120“.

Žuvų elgsenos ypatumai


Kuo paremtas meškeriojimo pamainomis metodas? Žuvų aktyvumas įvairiose zonose, esančiose skirtingoje gelmėje dienos eigoje kinta: rytą, kol saulė dar neįšildė vandens priekrantėje, žuvys aktyviau kimba gelmėje, o vėliau pasirodo seklesnėse vietose – toks dėsningumas pastebimas pavasarį ir rudenį, vasarą atvirkščiai – vanduo šiltas ir žuvys dar su tamsa ima maitintis priekrantėje, o įdienojant traukiasi į vėsesnę gelmę. Todėl, atsižvelgiant į sezono metą, patartina užmesti masalą iš pradžių į vieną zoną, o paskui į kitą, kad galima būtų įsitikinti, kurioje zonoje žuvys aktyvesnės.

Jauko koncentracija


Žinoma, tiek vienoje, tiek kitoje kibimo zonoje iš pradžių suformuojama jauko „dėmė“: „transportine“ šėrykle užmetamos 4-5 šėryklės jauko su maždaug 300-400 g mišinio. Jei nekimba nei vienoje, nei kitoje zonoje, meškeriojama pakaitomis tai sekliau, tai giliau, kol užfiksuojamas žuvų aktyvumas kurioje nors vienoje iš zonų. Tada ties ja ir apsistojama. Kai žuvų aktyvumas ima silpti, persimetama į kitą zoną.

Leiskite pailsėti


Beje, net ir tuo atveju, jei kurioje nors zonoje intensyviai kimba, patartina kartkartėmis leisti „taškui“ pailsėti ir užmesti masalą į tą zoną, kur žuvys aktyvumo nerodė. Po kurio laiko, net ir sulaukus kibimo, patartina vėl persimesti į kitą zoną. Taip meškeriojant, visada iškyla klausimas, kiek, užmetus masalą, laukti kibimo? Varžybose dalyvaujantys meškeriotojai naudoja tam tikrą atskaitos sistemą: Kai masalas nugramzdinamas ant dugno iškart, laukiama maždaug minutę, kai naudojamas lėčiau grimztantis masalas, laukiama apie 2 minutes.

Dvejopi pavadėliai


Kai žuvys gerai kimba ir ragauja masalus nuo dugno, naudojamas maždaug trečdaliu plonesnis už pagrindinį valą 15-50 cm ilgio pavadėlis su kabliuku, tačiau pasitaiko komplikuoto (nebūtinai prasto) kibimo dienų, kai žuvys kimba įnoringai. Tada naudojami 0,10-0,12 mm skersmens pavadėliai, kurių ilgis – nuo 70 cm iki 1,50 ir net 1,70 m ilgio pavadėliai. Užmetus šėryklę, masalas kuriam laikui pakimba vandenyje, o paskui iš lėto grimzta. Jei žuvys ragauja plūdrius masalus, jos netruks atsiliepti.

Rimas Švoginas
2015-07-27

Žūkladėžė

Dugninė meškeriojimui mažesnėje gelmėje – Team Salmo Tournament Picker 40 (testas – 40 g, ilgis – 3.00 m, masė -  138 g)

Dugninė meškeriojimui didesnėje gelmėje – Team Salmo Energy Feeder 120 (testas – 120 g, ilgis – 3,60 m, masė – 232 g)

Salmo Tripod
Trikojis dugninėms – Salmo Tripod (Art. Nr.707-405)

Atgal     Spausdinti