Kodėl nokstantį jauką patartina uždengti?

Kodėl nokstantį jauką patartina uždengti?

Skaičiau, jog sportininkai naudoja jauko kibirus su dangčiais, - teiraujasi mūsų tinklapio skaitytojas iš Tauragės. – Kodėl jauką reikia uždengti ir kas atsitinka, jei to nedarai?

Jauką rekomenduojama uždengti jau vien todėl, kad saulėtą dieną jis pernelyg neapdžiūtų, o, lietui lyjant, nepavirstų „manų koše“. Žinoma, nuo tiesioginių saulės spindulių ir lietaus jauką apsaugo ne tik talpos, kurioje jaukas laikomas, dangtis, bet ir specialus skėtis. Būtent skėčius dažniausiai naudoja sportininkai per varžybas, kad nereikėtų gaišti laiko, kilnojant dangtį. Tačiau minėti atvejai – ne vieninteliai, dėl kurių rekomenduojama nokstantį ar brinkstantį jauką uždengti.

Pasirodo, kai į sudrėkintą jauką įmaišomas aromatizatorius ar atraktantas, pavyzdžiui, toks kaip Sensas Aromix Bloodworm, jauką primygtinai rekomenduojama uždengti. Tokiai procedūrai tinka jauko dubenys su dangčiais, tačiau dar praktiškiau įsigyti specialius brezentinius dangčius su užtrauktukais, galima jauko dubenį įpakuoti į specialų užvalkalą,  galima netgi paprasčiausiai uždengti kitu dubeniu. Galiausiai tiks elementariausias šlapias rankšluostis. Efektas bus tas pats. Na, o dubenį su jauku pridengti reikia todėl, kad iš drėgno jauko išgaruoja į aplinką ypač daug aromnatinių medžiagų.

Salmo.lt inf.
20115-11-16

Atgal     Spausdinti