Kelioninė meškerė – Diamond Travel Bolognese

# Kišeniniai parametrai
# Daug ar mažai 190g ?
# Stangrumo limitas
# Šiurkštaus drūtgalio privalumai

Salmo Travel bolognese
Suskleistos keturiametrinės Salmo Diamond Travel Bolognese ilgis toks pat kaip keturių pieštukų – 58 cm

Meškeriotojų kelionės būna dvejopos – specialios, kai vykstama meškerioti į kitą šalį, ir atostoginės, kuomet keliaujama su šeima. Kelionės - tai ne dienos dviejų išvyka, o planuojamas renginys, į kurį pasiimama ir apranga, ir maisto produktai, ir įvairiausi daiktai, net sudedami baldai, tad kiekvienas kubinis bagažinės centimetras tampa auksinis. Suprantama, jog žvilgsnis iškart krypsta į kompaktinius įrankius, kurie paprastai ženklinami terminu travel. Kadangi kasmet meškeriotojai keliauja vis daugiau, bemaž kiekvienos kompanijos kataloge rasite spiningų ir jūrinių meškerių, kurios išardytos telpa į metro ilgio futliarus, kad įrankius būtų patogu gabenti ne tik bagažinėje, bet ir pasiimti į skrydžius, o štai tokių plūdinių kaip Salmo Diamond Travel Bolognese gali tekti paieškoti. Šios populiariausio ilgio – 4 m bolonijos stiliaus meškerės transportavimo ilgis siekia vos 58 cm, puse metro ilgesnės – vos 60 cm. Tad įrankis tikra to žodžio prasme telpa standartiniame kelionkrepšyje, o tai reiškia, kad galite pasiimti net porą atsarginių. Kita vertus, toks įrankis labai parankus ir įprastose dienos išvykose į žūklę – ne tik todėl, kad užima mažai vietos, bet ir todėl, jog dešimteriopai sumažėja tikimybė, kad plūdinė nukentės, pakliuvusi tarp kelionkrepšių, ar bus priverta bagažinės dangčiu.

Bolonijos stiliaus plūdinės paprastai gaminamos teleskopinės. Turbūt, daugeliui aišku, jog meškerė, susidedanti iš 12 arba 14 sekcijų, kokybiškai kaip diena ir naktis skiriasi nuo 4-6 sekcijų meškerės. Kad daugiasekcijinė travel tipo boloninė būtų pakankamai tvirta ir funkcionali, ji turi būti pagaminta iš labai kokybiškų medžiagų ir komplektuojamų detalių. Pirmiausia, iš anglies pluošto be kompozicinių priemaišų. Diamond Travel Bolognese statybinė medžiaga – anglies pluoštas IM7, kuris dar ir ne kiekvienam spiningui naudojamas. Todėl ir meškerės masė – sąlyginai nedidelė: 4 m – 190 g, 4.50 m – 247 g. Išmanančiam reikalą gali pasirodyti, kad tai vidutinis rodiklis, tačiau taip nėra: kuo didesnis sekcijų skaičius, tuo jos turi būti tvirtesnės, o tai reiškia, kad travel tipo plūdinės sienelių storis bus didesnis nei keturiasekcijinės boloninės meškerės. Tad 190 g – standartą atitinkanti travel tipo vidutinės klasės Diamond Travel Bolognese masė, rodanti, jog reikiamas sekcijų sienelių storis užtikrina šiai meškerei tinkamą stangrumą ( 4.00 m testas – 3-15 g, 4.50 m testas – 3-20 g).

Meškerės masės balansą taip pat padeda išlaikyti komplektuojamos detalės – pirmiausiai, lengvi valo žiedeliai ant plonų kojelių, kurių sunaudojama dvigubai daugiau nei 4-6 sekcijų meškerėms apsodinti. Žiedai atitinka reikiamą standartą – juose integruoti SIC įdėklai. Ritės laikiklis – taip pat standartinis. Šių detalių visuma užtikrina lakonišką ir paprastą Diamond Travel Bolognese dizainą, tačiau meškerės išvaizda nenuvilia. Atvirkščiai – papildomų dizaino detalių, vadinamų puošmenomis, nebuvimas pabrėžia jos kelioninę paskirtį. Net šiurkštus, pašiauštas drūtgalio paviršius – anaiptol ne puošmena, o funkcinis elementas, užtikrinantis, kad meškerę būtų patogu suimti ir ji neslidinėtų delne. Kaip ir aukštos žiedų kojelės, užtikrinančios, kad valas neliptų prie šlapio meškerykočio, rankenos šiurkštumas ypač praverčia, kai ima lašnoti lietus.

Salmo Diamond Travel Bolognese ypatumai:

- Galimybė rinktis iš 2 ilgių – 4.00 ir 4.50 m;
- Idealus transportavimo ilgis – 4.00 m – 58 cm, 4.50 m – 60 cm;
- Medžiaga – grynas anglies pluoštas IM7;
- Valo žiedai ant aukštų kojelių;
- SIC valo žiedų įdėklai;
- Subalansuotas stangrumas;

Atgal     Spausdinti