Kam ritei rankenėlė su dvierm antgaliais?

# Galimybė žaibiškai reaguoti # Priekinis ar galinis? # 6.2:1 – greičio garantija # Optimalus guolių skaičius


Salmo Diamond Speed match
Ritės Salmo Diamond Speed Match rankenėlė su 2 antgaliais suteikia galimybę žaibiškai reaguoti pakertant kimbančią žuvį

Seniai apsipratome, jog inercinių multiplikatorinių ričių rankenėlės gaminamos su 2 antgaliais, o štai neinercinė ritė su tokia pat „dvišake“ rankenėle akiai atrodo neįprastai. Kodėl toks skirtumas? Reikalas labai paprastas: tiesiog visos neinercinės ritės gaminamos su minėtomis 2 antgalių rankenėlėmis, o neinercinių – gana maža dalis, nes tokia rankenėlė reikalinga ne visoms neinercinėms ritėms. Rankenėlės su 2 antgaliais pateisinamos tik modeliuose, kurie skirti meškeriojimui plūdinėmis tolimojo užmetimo bei boloninėmis meškerėmis, o iš dalies ir „fyderiams“, nes, meškeriojant šiais būdais, ranka dažniausiai nelaikoma ritės rankenėlė, o meškerė meretai guli ant laikiklio, tačiau, kai plūdė signalizuoja apie kibimą, reikia žaibiškai reaguoti ir pakirsti kimbančią žuvį, o, paprastai kalbant, sugraibyti ne „vienšakę“, o „dvišakę“ rankenėlę galima ne tik greičiau, bet ir aklai. Pavyzdžiui, viena populiariausių šiandien tarp plūdininkų ritė Salmo Diamond Speed Match suprojektuota būtent su „dvišake“ rankenėle. Tokia rankenėlė neracionali spiningavimui skirtose ritėse, nes, kai spininguojate, praktiškai visą laiką sukate ritės rankenėlę ir pakirtimo metu jos antgalis suimtas pirštais. Žaibiško reagavimo instrumentas spiningavime – meškerykotis.

Kai diskutuojama apie šiuolaikinių ričių match ir boloninėms meškerėms privalumus bei  trūkumus, dažniai girdima nuomonė teigia, jog tokios ritės parankiausios su galiniu valo nuslydimo mechanizmu (VNM), kuris žargoniškai vadinamas stabdžiu. Toks vertinimas dažniausiai kyla iš inercijos, nes pirmosios specialios ritės plūdinėms buvo būtent su galiniu VNM. Dabar ritės plūdinėms gaminamos ir su priekiniu VNM. Būtent tokia – ir Salmo Diamond Speed Match konstrukcija. Jei išbandysite šią ritę, tai pamatysite, jog principinio skirtumo tarp galimybės operatyviai reguliuoti VNM priveržimo laipsnį tiek priekiniu, tiek galiniu reguliatoriumi nėra. Kitas dalykas, jog tokia ritė turi būti su idealiu antireversu, kuris dar vadinamas momentiniu stabdžiu, užtikrinančiu reikiamą valo įtempimą. Įtemptas valas – garantija nuo kilpų užsimetimo, valo garankščiavimosi ir problemų pakertant kimbančią žuvį. Abi Salmo Diamond Speed Match modifikacijos – „dvidešimtukas“ ir „trisdešimtukas“ pasižymi tiesiog idealiu antireversu, kuris užtikrina, jog ritės rotorius sustoja kaip įkastas ir nepasisuka nė mikrono atbuline eiga.

Salmo Diamond Speed Match pasižymi ypatingai sklandžia eiga, kurią užtikrina preciziškas bronzinis mechanizmas, o eigos sklandumas savo ruožtu lemia ne tik malonią ausiai tylią ritės mechanizmų eigą, bet ir labai laipsnišką valo būgnelio slankiojimą. Šis techninis ritės parametras užtikrina lygų valo klojimą, o tai labai svarbu, nes plūdinių ritės greitaeigės, valas vyniojamas dideliu greičiu ir bet koks valo klojimo mechanizmo eigos netolygumas gresia keblumais – valo susikilpojimu, valo rinkių nuslydimu nuo būgnelio užmetant masalą. Diamond Speed Match  valą kloja taip, kad neperdedant galima teigti, jog per 90 proc. nesklandumų su valu ji neutralizuoja, o likęs nedidelis procentas – neišvengiamas, nes žūklė yra žūklė ir visų staigmenų neišvengsi. Beje, kokia ritė priskiriama greitaeigėms? Standartinis „dvidešimtukų“ ir „trisdešimtukų“ (pagal tarptautinę klasifikaciją skaičiais 20 ir 30 žymimos vidutinio dydžio ritės) su long cast tipo valo būgneliais – 5,1:1, ritės, kurių greitis 5,5:1 laikomos jau greitaeigėmis, o štai ritės su greičiu 6,2:1, kaip Salmo Diamond Speed Match, priskiriamos ypač greitaeigių ričių kategorijai. Tokia rite galima greitai suvynioti valą po nesėkmingo pakirtimo ir operatyviai užmesti masalą iš naujo. Suprantama, jog greitaeigėse ritėse mechanizmų trintis turi būti minimali, todėl jose su 2-3 guoliais neišsiversi. Į Salmo Diamond Speed Match įmontuoti 5 rutuliniai ir 1 adatinis guolis - auksinis standartas, užtikrinantis ilgą ritės tarnystę ir komfortišką eksploatavimą.

Salmo Diamond Speed Match ritės techniniai ypatumai:


- Greita eiga – 6,2:1;
- Optimalus guolių skaičius – 5+1;
- Rankenėlė su 2 antgaliais;
- 2 valo būgneliai pritaikyti plonam valui;
- Pagrindinis valo būgnelis – aliuminis, kurio priekinė briauna padengta titano nitridu;
- Priekinis VNM;
- Antireversas;
- Bronzinis eigos mechanizmas;
- Air tipo tuščiaviduris lankelis;
- Valo susukimą neutralizuojantis valo vediklis;

Atgal     Spausdinti