Išsami informacija apie žieminę Norfin aprangą

# Norfin Layer System iššifravimas
# Thermo Guard, Thinsulate ir Hollofil galimybės
# Norfleece – drenažo sistema
# Japonų indėlis

Nuvykus ant Kuršmarių ledo gaudyti stintų ir apžvelgus tūkstantinį meškeriotojų būrį, iš pirmo žvilgsnio gali pamanyti, jog čia varžosi dvi komandos – viena bevardė, o kita Norfin. Vargu ar kur nors kitur mūsų krašte įmanoma taip akivaizdžiai įsitikinti, kokia populiari tarp mūsų krašto meškeriotojų Norfin apranga, kaip buvojant ant Kuršmarių ledo, kur susirenka stintų žūklės mėgėjai iš įvairiausių šalies kampelių. Ką rodo toks populiarumas? Be jokios abejonės, tai, kad žieminė Norfin apranga – komfortiška, praktiška, patvari, o kainos ir kokybės santykis teisingas.

Bendras įspūdis yra bendras įspūdis, o kokios konkrečios savybės lemia Norfin aprangos, kurią galite rasti Salmo parduotuvėse, populiarumą, kas sezoną vis labiau peraugantį į dar aukštesnę kategoriją – tautiškumą? Norfin populiarumas pastaruoju metu toks, kad ji pagrįstai pretenduoja į tautišką lietuvio meškeriotojo aprangą. Ekspertai į šį klausimą atsako terminu – Norfin Layer System. Šis iš trijų žodžių susidedantis terminas išsišifruoja taip:  Norfin – pagal naujausias technologijas sukurta aprangos kombinacija, susidedanti iš viršutinio kostiumo (trečias sluoksnis), po juo nešiojamo trikotažinio tipo termokostiumo (megztinis+kelnės – antras sluoksnis), ir po juo pasivelkamų termobaltinių (triko tipo marškinėliai ir kelnės, priglundančios prie kūno – pirmas sluoksnis). Jei pageidaujate, kad komplektas būtų pilnas, minėtą trijų sluoksnių harmoniją galite papildyti specialiomis labai šiltomis ir komfortiškomis trumpikėmis Norfin Under Line, puikiai derančiomis prie termobaltinių.

Trijų sluoksnių drabužių kombinacija, kurios klasikinis pavyzdys – kostiumas Norfin Extreme 4+ termokostiumas Norfin Nord Air + termobaltiniai Norfin Active Line - užtikrina ypatingą mikroklimatą, susikuriantį po Norfin aprang.  Labai svarbu tai, kad Norfin apranga, jei ji dėvima laikantis 3 sluoksnių koncepcijos, komfortišką mikroklimatą palaiko pakankamai ilgą laiką. Taip yra todėl, kad kūno išskiriama drėgmė per visus tris sluoksnius palaipsniui drenuojama į išorę, o termoizoliaciniai užpildai neįmirksta ir nepraranda gebėjimo sulaikyti kūno šilumą. Tokią` aukštų technologijų aprangą, be kita ko pasižyminčią ir ypatingu lengvumu, būtų neįmanoma sukurti be išskirtines savybes turinčių audinių, medžiagų ir furnitūros. Todėl tikrai verta susipažinti su informacija, atskleidžiančia, kas užtikrina kiekvieno Norfin aprangos kombinacijos sluoksnio inovatyvumą ir komfortiškumą?

3 sluoksnis - Norfin meškeriotojo kostiumai

Norfin meškeriotojo kostiumų, pradedant Norfin Polar ir baigiant moterims skirta apranga Norfin Lady, pagrindas – membraninis audinys NORTEXBREATHABLE, kuris pasižymi kvėpuojamosiomis savybėmis, tačiau yra neperšlampamas ir neperpučiamas. Šis membraninis audinys – skydas nuo aplinkos poveikio, apsaugantis nuo lietaus, šlapdribos, vėjo, pvz., kostiumui Norfin Explorer siūti naudojamo NortexBreathable audinio membrana visiškai neperpučiama, sugeba atlaikyti 8000 mm vandens stulpelio slėgį į 1 kv. cm ir į aplinką per parą išgarina pro 1 kvadratinį metrą ploto 6000 g drėgmės. Kadangi Norfin kostiumams siūti naudojamas membraninis audinys yra gana plonas, vien jo nepakaktų sukurti reikiamą ekstremaliose sąlygose temperatūrinį komfortą. Tam į Norfin žieminę meškeriotojų aprangą integruojami naujų technologijų produktai – termoizoliaciniai užpildai Thermo Gurad (Norfin ekskliuzyvas), Hollofil ir Thinsulate, kurie puikiai sulaiko orą, į juos neįsigeria drėgmė, jie labai lengvi (pvz. Hollofil susideda iš tuščiavidurių plaušų, idealiai filtruojančių drėgmę) ir išlaiko formą (nesubliūkšta) skalbiami. Užpildų efektyvumas toks, kad kai kurie Norfin kostiumų modeliai užtikrina komfortišką buvimą ant ledo, kai oro temperatūra nukrenta iki -30 laipsnių, tačiau patys šilčiausi Norfin kostiumai tokie, kaip Norfin Polar ir Norfin Titan, siuvami su kombinuotu užpildu Dualthermal System, susidedančiu iš natūralaus pūko ir sintetinio pluošto, tarnaujančio užpildo karkasu. Be tokio karkaso natūralus pūkas ilgainiui subliukštų, o su Norfin kostiumais to neatsitinka daugelį sezonų.

2 sluoksnis: Norfin termokostiumai

Norfin aprangos antrasis sluoksnis – termokostiumai, dėvimi po viršutiniais drabužiais, turi užtikrinti temperatūrinį komfortą. Todėl jie taip pat privalo nesugerti drėgmės ir kvėpuoti. Tokias savybes Norfin kostiumams užtikrina inovatyvūs trikotažiniai audiniai Norfleece Micro, Norfleece Stretch, Norfleece Dry, Norfleece Thermo, susidedantys iš puikiai išlaikančių formą bei pasižyminčių drenuojančiomis savybėmis poliesterio, spandekso ir poliamido pluoštų. Norfleece tipo audiniai – malonūs liesti, elastingi, puikiai priglunda prie kūno ir išlaiko formą. Norfleece audinius ekspertai dar vadina dirbtine vilna, kuri – žymiai lengvesnė už natūralią. Norfin antrojo sluoksnio termokostiumų gamoje – ne tik vyriški, bet ir moteriški modeliai bei kostiumai paaugliams, pasižymintys ypač stilingu dizainu.

1 sluoksnis: Norfin termobaltiniai

Pirmasis Norfin aprangos kombinacijos sluoksnis – pats ploniausias. Šie termobaltiniai ypač gluotniai priglunda prie kūno kaip triko. Šia savybe Norfin termobaltiniai pasižymi todėl, kad po jais niekas nepasivelkama, o dar tiksliau kalbant, juos rekomenduojama nešioti ant nuogo kūno. Tiesa, kaip jau minėta galima dar pasivilkti specialias trumpikes Norfin Under Line. Kadangi ploni termobaltiniai pasižymi ribotomis termoizoliacinėmis savybėmis, kai kurie meškeriotojai mano, jog galima išsiversti ir be jų. Nors tai įmanoma, tačiau, siekiant idealaus komforto, nepatartina atsisakyti pirmojo sluoksnio, o ypač to nederėtų to daryti, kai aktyviai judama – tenka gręžti daug ekečių, toli eiti iki meškeriojimo vietos ir pan. Kodėl? Atsakymas labai paprastas: svarbiausia Norfin termobaltinių funkcija – efektyviai drenuoti prakaitą, todėl jie pasižymi puikiomis kvėpuojamosiomis savybėmis. Jei dėvite termobaltinius, praktiškai galite būti garantuotas, kad išvengsite peršalimo, kuris dažnai pasitaiko stipriai suprakaitavus, būnant šaltyje ar vėjyje, o dažnai ir veikiamam abiejų minėtų veiksnių, nes kūno paviršius bus sausas. Tai dar ne viskas, jei paprastesni modeliai atlieka tik drenažo funkciją, tai ploni termobaltiniai Norfin Active Line, pasiūti iš inovatyvaus audinio su sidabro jonais, ne tik užtikrintai ventiliuoja prakaitą, bet ir turi antibakterinį poveikį, kuris padeda odai ilgai išlikti šviežutėlei. Todėl, jei norit jaustis užtikrintai – vilkėkit  ir Norfin aprangos pirmąjį sluoksnį – termobaltinius.

Kokybės standartas

Norfin žieminės aprangos gama vystoma jau antrą dešimtmetį ir per tą laiką ji pasiekė liuksusinį lygį, nes šiems drabužiams projektuoti ir siūti naudojamos inovatyviausios medžiagos ir technologijos. Tačiau tokio lygio pasiekti būtų neįmanoma, jei Salmo ir Norfin specialistai nepaisytų kito svarbaus standarto – kokybės. Siekiant ją užtikrinti, atliekama nuolatinė kokybės kontrolė gamybos vietose ir naudojamos tik patikimų gamintojų medžiagos ir gaminiai. Štai pavyzdys: tam, kad nebūtų nusiskundimų dėl užtrauktukų kokybės, į Norfin aprangą įsiuvami tik japoniški užtrauktukai bei kita furnitūra.

Norfin žieminės aprangos kokybę užtikrinantys komponentai:

- Membraninis audinys NortexBreathable;
- Termoizoliaciniai užpildai Thermo Guard, Hollofil, Thinsulate, Dualthermal;
- Inovatyvus trikotažinis audinys NorFleece;

Atgal     Spausdinti