Internetinio portalo "lowisko.net" žūklės varžybosLenkijoje yra gražus senoviškas Elblag miestas, pro kurį teka Elblag kanalas. Kasmet spalio mėnesį šiame kanale internetinis žvejų portalas "lowisko.net" rengia žūklės varžybas, į kurias susirenka labai daug stiprių Lenkijos žvejų sportininkų. Šiemet vyko jau šeštoji "lowisko.net" taurė. Be Lenkijos sportininkų, varžybose antrus metus iš eilės dalyvavo ir Lietuvos žūklės klubo "Eko Fishing" žvejai.


Varžybų organizatorius Tomasz Kupren

Trumpai apie kanalą ir pasiruošimą varžyboms


Elblag kanalas pradėtas statyti 1844 metais ir yra 80 kilometrų ilgo. Jis įtrauktas į UNESCO paveldą ir yra laikomas vienu iš 7 Lenkijos stebuklų. Žuvies jame daug, todėl žvejoti reikia labai greitai. Jeigu nemoki žvejoti karšių, bus labai sunku laimėti, nemoki greitai žvejoti aukšlių, - teks išmokti. Pagrindinė taisyklė, per 4 valandas sugauti kuo didesnį žuvies svorį. Čia prasideda pats įdomumas, nes reikia viską įvertinti ir apsispręsti kokią žuvį verta gaudyti, o kokios ne. Paprastai vyraujančią žuvies rūšį apsprendžia kranto reljefas, augalija ir metų laikas. Sportininkas visa tai įvertina ir priima sprendimą, sako varžybose dalyvavęs Lietuvos čempionas Andrius Krivošejevas.

Įprastai kanale dominuoja plakiai, kuojos ir karšiai, tačiau kai kuriose žvejybos sektoriuose net 95 procentai vyrauja aukšlės. Tai dalinai priklauso nuo oro temperatūros ir metų laiko.

Tradiciškai prieš varžybas vyko naujausių žūklės reikmenų paroda, kurioje buvo galima įsigyti žūklės inventoriaus. Lietuvoje tokie pristatymai iki šiol nevyksta. Jeigu žvejui ko nors pritrūksta, varžybų organizatoriai visko gali atvežti į varžybų vietą. Taip pat varžybose dalyvaujantis sportininkas gauna ne tik įvairių dovanų, dalyvauja loterijoje, gali laimėti įvairius žūklės prizus, bet ir gauna maitinimą kelis kartus per dieną. Taigi, renginys tikrai vertas dėmesio.

Varžybose dalyvavo 68 žvejai, kurie sugavo apie 1000 kilogramų žuvies. Varžybas laimėjo Lenkijos sportininkas Marek Alefierowicz. Jam atiteko pagrindinė varžybų taurė ir 3000 zlotų piniginis prizas. Įdomumo dėlei, Marek sugavo 22 480 kg. žuvies per keturias valandas. Gal ir nieko tokio, bet kai sugauni 22 480 kg. aukšlių, esi tikras monstras :) ir čia jau belieka tik spausti dešinę ir sveikinti nulenkus galvą žemai. Kitais metais tikrai čia sugrįšime, nes šis kanalas yra unikali žūklės mokykla, kurios nėra Lietuvoje.


"Eko Fishing"

Atgal     Spausdinti