Guminukų plukdymo būdai: Jika-Rig

#Jungtis – žiedelis # Specialaus išlinkio kabliukai # Užtikrina tikroviškesnį guminuko žaismą # Koks svarelis tinkamiausias?

Jika-Rig
Ešeriai vasaros viduryje kaip ir lydekos labai noriai atakuoja guminukus, kurie imituoja lengvą grobį – pakimba virš dugno arba sukinėjasi vienoje vietoje

Prasidėjus spiningavimo vasaros sezonui, ypač dažnai Salmo parduotuvių ekspertai girdi klausimą, kaip geriau plukdyti vienus ar kitus Lucky John guminukus, turinčius skonį ir kvapą. Todėl mūsų skaitytojams nutarėme praktiškai parodyti tinkamiausias versijas ir jų komponavimą. Šių publikacijų seriją pradedame komentaru apie mūsų krašte palygtinti mažai žinomą komponuotę Jika-Rig.

Jika-Rig
Jika-Rig komponuotė užtikrina ypatingai raiškų masalo žaismą

Lietuvoje gana populiarūs žargoniškai pavadinti „čeburaškomis“ galvakabliai, tačiau mažai kas žino, jog šis guminukų plukdymo instrumentas kilo iš Jika-Rig, sukurto siekiant kabliuką, ant kurio veriamas minkštasis spiningo masalas, atsieti nuo svarelio ir tokiu būdu išgauti raiškesnį guminuko žaismą. „Čeburaškos“ principas – panašus: kabliukas, jei tai vienšakis, žiedeliu prisegamas prie įlietos į švininį svarelį auselės, o dvišakis tiesiog įsegamas į auselę, tačiau tarp šios versijos ir Jika-Rig yra esminis skirtumas – „čeburaška“ plukdoma, valą prisegus prie auselės įlietos į svarelį kitoje jo pusėje, ir išeina, jog masalas gana didelę plukdymo distancijos dalį yra velkamas. Jika-Rig komponuotėje valas segamas prie žiedelio, įverto į kabliuko auselę. Pageidautina, kad kabliuko auselė būtų kuo didesnio skersmens. Po to žiedelis įveriamas į svarelio viršuje įlietą auselę ir gaunama paprasta bei labai veiksminga komponuotė Jika-Rig. Kai pabandysite tokiu būdu plukdyti masalą, pamatysite, kad ši komponuotė žymiai skiriasi nuo „čeburaškos“.

Jika-Rig
Tinkamiausi Jika-Rig komponuotėms – specialų išlinkį turintys ofsetiniai kabliukai LJH350 Predator

Jau minėta, jog plukdant guiminuką, užvertą ant vadinamosios „čeburaškos“, masalo žaismas visu raiškumu pasireiškia daugiausiai pauzių, per kurias svarelis gula ant dugno, metu. Būtent tai lėmė šio plukdymo būdo populiarėjimą, nes jis leidžia labai sėkmingai išnaudoti plūdrių guminukų privalumus. Plukdant Jika-Rig būdu guminukus lygiai taip pat galima priversti pakibti virš dugno žemyn galva – tai labai veiksmingas aktyvių plėšrūnų provokavimo būdas, tačiau šiuo atveju guminukas dar juda pauzės metu ir kairėn dešinėn bei gana pastebimai verčiasi nuo šono ant šono. Žodžiu, kai valas prisegtas praktiškai tiesiogiai prie kabliuko, masalas juda keleriopai natūraliau ir raiškiau. Tai ir yra pagrindinis, bet ne vienintelis Jika-Rig privalumas.


Jika-RigLabai svarbu Jika-Rig komponuotei parinkti reikiamo dydžio žiedelį, kad jame galėtų laisvai judėti tiek kabliuko, tiek svarelio auselė

Kitas Jika-Rig privalumas – tas, kad guminuką galima priversti raiškiai viksėti uodegėle, vartytis nuo šono ant šono, atsidurti horizontalioje padėtyje, beveik nejudinant masalo iš vietos, todėl guminuką galima tikra to žodžio prasme priversti plaukti vienoje vietoje (įgudę meistrai sugeba jį plukdyti netgi ratu),o tai labai svarbu būtent vasarą, kai dažnai tenka masalą plukdyti ribotoje erdvėje – augalijos properšose. Būtent dėl tokios galimybės Jika-Rig ir pasirinkome pirmajai publikacijai. Dėl šio būdo aktualumo būtent dabar.

Jika-Rig
Jika-Rig komponuotės ypač praverčia plukdyti netradicinius guminukus Lucky John Hogy Hog, imituojančius vėžiagyvius

Antroji priežastis ta, jog šis būdas puikiai tinka plukdyti plūdrius guminukus – Lucky John Joco Shaker Super Floating ( tiek nedidelius – 5,6 cm, tiek stambiausius – 11,4 cm). Labai sėkmingai Jika-Rig būdu galima taipogi plukdyti LJ Tioga ir LJ Bugsy Shad guminukus, gaudant tiek ešerius, tiek sterkus, tiek lydekas.

LuckyJohn Joco Shaker
Jika-Rig komponuotės ypač tinkamos plukdyti plūdrius guminukus LJ Joco Shaker Super Floating

Laikoma, jog tinkamiausi Jika-Rig komponuotėms – kriaušytės formos svareliai, tačiau nė kiek ne prasčiau mano praktikoje pasiteisino cilindo formos svareliai, o štai rutulio formos geriau nenaudoti. Beje, Jika-Rig komponuotę galima pasidaryti ir be pakabinamo svarelio – tiesiog į masalo pilvuką įsmeigiama reikiamos masės švininė vinukė Lucky John Nail Sinker, tačiau žiedelį naudoti vistiek patartina.

Viktoras Armalis

Atgal     Spausdinti