Dominuojantis guminukas priedugnės zonai

# Išraiškingas uodegėlės viražas # Žaismo raišką užtikrina pertvarėlės # Svarbu teisingai užverti # Pavadėlinė versija

Lucky John Unagi Slug
Kai sterkai susitelkia vėsiuose duburiuose, jiems vilioti reikalingi raiškiu žaismu priedugnėje pasižymintys guminukai

Kol sterkai neatsišeria po nerštinio pasninko, tiek upėse, tiek ežeruose, tiek vandens saugyklose šie plėšrūnai sistemingai medžioja prie duburių besišliejančiose seklesnėse akvatorijose, o dažnai nepatingi pakilti paskui masalą iki pat vandens paviršiaus ir įsikibti į jį, kai spininginkas jau nebesitiki kibimo, tačiau birželį situacija kardinaliai keičiasi – sterkai užima vasarojimo vietas ir laikosi priedugnėje. Na, o tai reiškia, kad šie plėšrūnai imasi jiems įprastos taktikos – medžioja viską, kas atsiduria jų akiratyje. Suprantama, jog geriausi tampa masalai, pilvu braukiantys gruntą ir sukuriantys sterkų pamėgto grobio iliuziją. Akivaizdu, jog tokioje situacijoje nieko geresnio už guminuką nerasi. Bet guminukas guminukui nelygu ir, atvirai kalbant, nemaža dalis žuvelės formos guminukų gyviau ir įtikinamiau atrodo plukdomi klasikiniu būdu – sklendžiantys link dugno, o paskui vėl nuo jo atsiplėšiantys. Būtent dėl šios priežasties priedugnėje nuo šonelio ant šonelio besivartanti garsioji „kanopa“ ilgą laiką užėmė pirmą vietą sterkų viliojimui skirtų guminukų hierarchijoje, tačiau šį sezoną jai teks pasislinkti, nes pagaliau atsirado rimtas konkurentas - guminukas Lucky John Unagi Slag, kurio 8.9 cm versija – puikus sterkinis masalas.

Lucky John Unagi Slug
Pūgžlinės spalvos LJ Unagi Slug idealiai tinka sterkų žūklei Atmatos duburių priedugnėje

Galbūt, ne kiekvienam Unagi Slug išvaizda pasirodys, švelniai tariant, įtikinama, nes guminuko stilistika gerokai atmiešta japoniško dizaino bruožais – masalas, tarkim, asmeniškai man gerokai primena kažką vidutinio tarp priešistorinės žuvelės ir driežiuko. Šį įspūdį ypač sustiprina plokščia
drakoniška uodegėlė, bet pirmas įspūdis apgaulingas – pirmiausia pasidomėkite masalo animacija ir pamatysite, kad būtent vos ne pusę ilgio sudarančios uodegėlės viražai, „unagiui“ šliaužiant priedugne, suteikia masalo žaismui ypatingą raišką. Unagi Slug korpusas plonytėmis pertvarėlemis padalintas į sekcijas, todėl kopusas kaip ir uodega žaismingai vinguriuoja vos trukteltas. Pridėkime tai, jog horizontalioje padėtyje esančių 2 pelekų porų dėka guminukas natūraliai priglunda prie dugno, nevirsdamas ant šono, ir turėsime idealaus priedugnės masalo sterkų gaudymui portretą. Kitas dalykas, kaip šį guminuką plukdyti, ant ko verti? Carolina, Texas, Wacky, Jika Rig, Neko Rig, pavadėlinis montažas, tradicinis galvakablis – visi šie būdai tinka, tačiau nepamirškime, jog pirmieji penki labiausiai tinka ešerių gaudymui. Ypač drop-shot montažas. Sterkų gaudymo atveju ko gero tinkamiausias pavadėlinis montažas ir galvakabliai prie kurių kabliukai tvirtinami lanksčia jungtimi. Liaudiškai jie vadinami „čeburaškomis“, o Salmo kataloge rasite juos įvardytus kaip Lucky John Jig Ball.

Lucky John Unagi Slug
Lucky John Unagi Slug versija, pasižyminti UV efektu, labai veiksminga saulėtomis dienomis

Jau minėta, jog Unagi Slug žaismas atsiskleidžia nuo menkiausio krustelėjimo,o ypač aktyviai vibruoja uodegėlė, tačiau reikia pridurti, kad  šis efektas paskatina kibti net visiškai pasyvias plėšriąsias žuvis. Be to, į
medžiagą, iš kurios gaminamas guminukas, įterptas atraktantas, skleidžiantis krevetės aromatą, todėl masalas palieka paskui save kvapo „takelį“, masinantį sterką perskioti priedugnėje aptiktą grobį. LJ Unagi Slug pristatomas 10 spalvinių versijų, tarp kurių rasite ir UV efektu pasižyminčius masalus. Tokia gama – absoliučiai  pakankama, kad pavyktų prisitaikyti prie žūklės sąlygų.
Viktoras Armalis

LJ Unagi Slug ypatumai:

- Galimybė rinktis iš 3 ilgių – 6.3, 7,6, 8,9 cm;
- Animacijai priedugnėje pritaikyta konstrukcija;
- Plati spalvinių versijų gama;
- UV efektu pasižymintis modelis;
- Išraiškingas žaismas;
- Tinkamumas daugeliui animacijos stilių;

Atgal     Spausdinti