Apie varžybas, tautos balsą ir ekonominę žvejybąŠiaip visada apie šitas varžybas rašydavau linksmai. Vien todėl, kad ir pats "Kur tu, karpi?" projektas yra linksmas. Na, stovi KIA ant lieptelio, na, prizinis fondas solidus. Šiaip visokių nelauktų, netikėtų pinigų gali ištraukti iš vandens, arba gauti loterijos būdu per varžybų uždarymą... Bet tai tikrai nėra rimtų karpių gaudymas. Tai toks formatas, kokio turbūt niekur daugiau ir nėra. Kartu ir varžybos, kita vertus - didelis, linksmas susibūrimas. Ir, be abejo, - labai vertingi prizai, iš kurių pats vertingiausias ir buvo laimėtas būtent "Kur tu, karpi? 2012". Būtent... Galų gale krito KIA karpis ir automobilis "KIA Ceed" po turbūt penkerių metų stovėjimo visam laikui nuvažiavo nuo lieptelio.

Vietoje pradžios


Labai ankstyvas šeštadienio rytas mano kaime išaušo neteisingai padarytas. Ir pakeliui į "Karpynę", ir nuvažiavus į vietą, purškė bjaurokas lietus. Perspektyvos didelio džiaugsmo nespinduliavo. Atidarymas po stogu. Žvejai irgi gana susirūpinę. Šiokios tokios kalbos, šiokios tokios ceremonijos, ištampyti sektoriai ir, kaip visada, visi išsilakstė ruoštis.

Na, o paskui - kaip visada. Jaukinimo raketa, starto raketa - ir į trasą išeina pirmosios teisėjų brigados. Sutvarkomi šiokie tokie nesklandumai, kurių būna beveik visada, ir prasideda pirmieji kibimai.

Na, ir čia dabar galima būtų rašyti, kaip pirmam etape į priekį stipriai išsiveržė vieni, paskui tuos pasivijo kiti, kažkuriam etape juos visus pralenkė treti, bet galų gale priešpaskutiniame etape išsišoko ketvirti, tokie kieti šaunuoliai, bet visus nunešė iš kažkur išlindę penkti - per paskutinį etapą išsiveržė į priekį ir pelnytai nugalėjo. Šįkart kalba ne apie tai.

Šias varžybas, praėjus nepilnoms trims valandoms, aukštyn kojom apvertė žinia, kad sugautas KIA karpis. Vienintelė neigiama organizatorių reakcija į tai - "per anksti". Jau praėjusiais metais žvejų klube "Vienam gale kablys" buvo aiškiai jaučiamas noras "iškišti" KIA karpį, kad pati renginio idėja įsikūnytų. Bet ką tu tam karpiui padarysi? Nekimba. Nenuvesi, neužmausi ant kieno kabliuko. Šiemet jau buvo girdėti nuomonių, kad reikėtų jį gal renginio loterijoje pralošti... Ir įtariu, kad šiemetinis kuklus karpio kalibras (apie 8 kilogramus, anksčiau KIA karpiai sverdavo nuo 12 iki 14 kilogramų) - irgi bandymas palengvinti žvejams užduotį. Suveikė! 57 sektorius, komanda, pasivadinusi "Inferno", varžybų uždarymo metu iš besišypsančio kaip barsukas prieš saulę pavasarį. KIA motors direktoriaus Gintaro Kaukėno gavo raktelius ir patį automobilį. Didysis prizas sugautas ir kitais metais turbūt ant lieptelio stovės kitas KIA, naujesnio modelio.

Tautos balsas


Būtų neteisinga neparašyti apie šios sėkmės atgarsius internete. Tikėjotės sveikinimų? Sveikinimų buvo, bet gal 5 procentai. Kitkas - purvas ant karpį sugavusių žvejų ir prizo. Vidurkis maždaug toks - "Inferno" vaikinai pyd... o KIA laužas, kurio padorus lietuvis radęs neimtų. Žodžiu, mėšlinos varžybos, mėšlinas prizas, o laimėtojai turėtų būti sušaudyti. Jeigu pastebėjote - laimėtojų pavardės čia nepaminėtos. Specialiai. Dėl šventos ramybės... jiems. Nors tai jokia paslaptis. Pilnas internetas lietuviško mentaliteto apie šį reikalą. Na ką... lietuviais esam gimę.

Labiausiai idiotiškas komentaras internete: "Nėra jokio KIA karpio, nebuvo jokių "Kur tu, karpi?" varžybų, klubas "Vienam gale kablys" niekada neegzistavo, o tokio KIA automobilio irgi gamtoje nėra. Viskas reklaminė akcija - perki "bambalį" alaus - gauni 30 tūkstančių". Va taip. Lietuviais esame mes gimę...

Statistika


Iš viso per varžybas sugauti 236 karpiai, svėrę 361 kilogramą. Lyginant su daugiamečiu vidurkiu - gana daug. Didžiausia žuvimi tapo tas pats KIA karpis. Rezultatyviausi etapai buvo pirmas - nuo 12 iki 16 valandos, tuo metu sugautos 47 žuvys, svėrusios 70 - 540 kg; ir ketvirtas etapas nuo vidurnakčio iki ketvirtos ryto. Jo metu sugautos 48 žuvys, svėrusios 76,47 kg. Trečią vietą užėmė "Seira", su 27,.74 kg karpių. Antroje vietoje - "Rimai plaukiam", su 33,92 kg. Nugalėjo - "Piratai", sugavę 59,14 kg ir stipriai atsiplėšę nuo kitų. Apskritai kiek prisimenu, šitas svoris per paskutinius 10 metų, ko gero, rekordinis. Etatiniai pretendentai į nugalėtojus "Romada" ir "Į sveikatą XXL" šiemet pasirodė silpnokai. Abi komandos sugavo po šešis karpius ir turnyrinėje lentelėje užėmė 19 ir 20 vietas. "Į sveikatą XXL" vyrai išsitraukė kreivoką sektorių ir galimybių pakovoti turėjo nedaug, tai "Romados" sektorius, mano akimis, iš pradžių atrodė skaniai. Tačiau po kurio laiko pasisukus vėjui, matyt, daugelis karpiukų nuplaukė į pylimo pusę, į kitą įlankėlę, kur būtent ir žvejojo visos prizines vietas užėmusios komandos. VIP sektorių nusipirkusi ir Raseinių vaikų namus parėmusi komanda "Ekspolinija" taip pat taikėsi į įprastai gerą vietą šalia KIA lieptelio, bet šiemet viskas pasisuko kitaip. Žurnalo "Žvejok" rinktiniai vyrai įsispraudė tarp "Romados" ir "Ekspolinijos", kas atrodė ir gerai, ir blogai. Gerai dėl to, kad vieta tikrai perspektyvi ir pakovoti galimybių buvo, blogai dėl to, kad šalia gaudė "Romada", kuri su beveik neribotomis jaukų ir masalų galimybėmis ir Mindaugo Radzevičiaus patirtimi šiose varžybose galėjo visus karpiukus nuo "Žvejok" sektoriaus nuvilioti. Panašiai ir atsitiko. Buvo keli karpiukai, ir tuos nusinešė "Romada". Ne visus... vieną paliko "Ekspolinijai". Organizatoriai dėkingi varžybų dalyviams už šiemet ypač švarius sektorius. Pasak jų, taip švariai paliktų žvejybos vietų dar nebuvo. Yra kuo džiaugtis.


KIA Ceed raktelių perdavimo aktas

Kaip nebrangiai pažvejoti?


Kažkaip prisiminiau, kad pamiršau pradinukus. Tuos meškeriotojus, kurie tik pradeda teisingą gyvenimo būdą, ir dar anuos, kurie žvejoja retai. Ir tai dažniausiai vyksta vasarą. Ir vieni, ir kiti, be abejo, nelinkę investuoti į žvejybinę įrangą daug. Normalu. Jeigu tu tris kartus per metus sėdi už vairo - kam tau BMW? Tai šiek tiek apie įrangą, kuri yra optimali pradedantiesiems, arba tiesiog negalintiems ar nenorintiems mokėti daug.

Ko gero, viena iš populiariausių žvejybos rūšių tarp nedažnai žvejojančiųjų yra žvejyba dugnine meškere. Gana nesudėtingas užsiėmimas, suteikiantis galimybę sugauti daugelį taikių žuvų rūšių. Įskaitant ir nedidelių karpių žvejybą komerciniuose tvenkiniuose. Tam reikalingi gana plataus diapazono meškerykočiai. Viena yra nedidelės kuojos gaudymas, kita - pikto karpioko traukimas. Vienas įrankis vietoje dviejų būtų "Feeder" tipo dugninė. Ir vienam, ir kitam reikalui jis puikiai tinka. "Salmo" tam reikalui gamina "Taifun" serijos meškeres. Kompozicinio pluošto (dalis anglies, dalis stiklo audinio), tai yra automatiškai stipriai pigesni už aukšto modulio anglies kotus, be abejonės, patvaresni ir mažiau bijantys perkrovų, bet šiek tiek sunkesni. Tai nedidelė bėda, nes paprastai dugninė labai retais atvejais žvejojant laikoma rankoje. Keičiamos galūnės padaro tą įrankį gana lankstų. Jautresnę galūnę galima naudoti žvejojant atsargesnes žuvis, galingesne galūne verta apsiginkluoti einant į kovą su komerciniais karpiukais. Arba žvejojant tada, kai reikia užmesti gana didelį svorį. Paprastai šių meškerykočių užmetimo svoris būna iki 80-90 gramų, bet tuo ir geri kompoziciniai įrankiai, kad jie ne tik pigūs, bet ir pakelia gana dideles perkrovas. Naujojoje "Salmo" parduotuvėje tokių įrankių pasirinkimas gana didelis.

Beveik tas pats tinka ir spininginiams meškerykočiams, skirtiems žvejoti dirbtiniais masalais. Pigumas ir universalumas yra jų didžiausias pranašumas. Jeigu, tarkim, aukšto modulio spiningas yra skirtas gaudyti tik iki tam tikro svorio masalais ir labai perkrauti jo negalima, gali lūžti, tai kompoziciniu meškerykočiu galima gana daug papiktnaudžiauti. Pavyzdžiui, įsigijus spiningą, skirtą gaudyti masalais iki 10-12 gramų, juo galima apmėtyti ir sunkias blizges, sveriančias iki 30 gramų. Viename įrankyje turėsite ir mikromasalams tinkantį įrankį, ir spiningą rudeninei lydekų žūklei. Na, būtų neteisinga nepaminėti šiokių tokių trūkumų. Pigių daiktų gerų nebūna... taip, atrodo, teigia dabartinė tautos išmintis, pasisotinusi visokiomis šiukšlėmis iš Kinijos. Trūkumų yra. Kompoziciniai įrankiai sunkesni, jų užmetimo nuotolis kiek mažesnis, nors tai - ne taisyklė, be to, jais kiek sunkiau pataikyti į tiksliai numatytą vietą. Bet čia ne esminiai trūkumai. Ko gero, vienas iš tipiškų lietuviškų bruožų - noras turėti geresnį ar didesnį už kaimyno... Kompoziciniu įrankiu labai nepasipuikuosi. Bet ar tam skirta meškerė?

Ekonominės klasės "Salmo" ričių serija "Taifun" - taip pat gana patikimas ir pigus produktas. Visos turi po atsarginį būgnelį, yra patvarios, ir be abejo, sąžiningai atitarnaus ilgą laiką net be specialios priežiūros. Ričių pasirinkimas taip pat nemažas ir įvairiam skoniui.

Dar viena gera naujiena iš naujosios "Salmo" parduotuvės - kiekvieną dieną 30% nuolaida kažkokiai prekei. Ir ne tokiai, kuri ir taip kainuoja litą, o daiktui, kurį nusipirkę su 30% nuolaida skirtumą tikrai pajausite. Ir galiu priminti, kad "Salmo" parduotuvė yra Baltijos pr. 6a, šalia SBA baldų parduotuvės.

Myndė
www.ve.lt

Atgal     Spausdinti